• čtvrtek 04. června 2015
  • Jan Šimek, Opavský a hlučínský deník

Suchá příprava v plném proudu, hokejisté makají na kondici

Hokejisté opavského Slezanu se už nějakou dobu připravují na novou sezonu a polykají tvrdý tréninkový dril, který jim servíruje trenér David Musial. Již tradičně si hráči zpestřují přípravné období také fotbalovými zápasy s celky z okolních vesnic.

„Trénujeme čtyřikrát týdně. Kluci se potí, trička se perou," směje se opavský kouč David Musial. „Na tréninky dochází většinou 80 % kluků. Pokud zrovna nejsou v práci, chtějí trénovat. S jejich přístupem jsem zatím hodně spokojený," pochvaluje si Musial.

Na čem konkrétně hráči dřou? „Připravujeme se vytrvalostně, makáme na výbušnosti, což prokládáme fotbálkem. Kluci zkrátka dostávají to, co hokejista potřebuje," upřesňuje ambiciózní kouč. Opavský hokejový tým měří ve fotbale síly také s okolními vesnicemi, ve čtvrtek se utká s Krásnými Loučkami.

S áčkem trénuje i několik hráčů z juniorky včetně těch, kteří do mužského hokeje nakukovali už v loňské sezoně, jako např. Tomáš Černý nebo Tomáš Rousek. „Chodí s námi čtyři pět juniorů. Budeme se na ně dívat, půjdou s námi i na led a budeme je testovat v přípravných zápasech," tvrdí David Musial s tím, že k žádným změnám v kádru zatím nedošlo.

Jasno zatím není ani o modelu druhé ligy, který by se měl opět měnit. Jako reálný se jeví návrat tří skupin. Podle informací serveru hokej.cz by o podobě soutěže mělo být definitivně jasno na zasedání Výkonného výboru ČSLH, které se uskuteční 18. června 2015.

Zdroj: Opavský a hlučínský deník