• čtvrtek 23. června 2016
  • Redakce

Suchá příprava? Všechno klape podle plánu, říká kouč Hulva

Opavští hokejisté makají na doraz a potí se ve velkých vedrech s jasným cílem. Nabrat potřebnou fyzickou kondici, ze které budou čerpat po celou sezonu. Dřít na suchu budou do konce června. Pak je čeká třítýdenní volno a v srpnu už obují brusle a hurá na led.

„Všechno jede podle plánu. Hráči jsou zdraví, což je důležité. Přeje nám i počasí. Chodíme hrát beachvolejbal a podobně. Funguje to dobře,“ pochvaluje si opavský kouč Pavel Hulva.

Ten je spokojen také s poctivou účastí hokejistů na trénincích. „Chodí minimálně dvaadvacet hráčů stávajícího kádru, ale je pravda, že jej doplňují čtyři, pět juniorů. Trénovat budeme až do konce příštího týdne. V červenci budou mít kluci tři týdny volno a sejdeme se týden před přípravou na ledě, ať to znovu trochu rozběhneme. Poprvé půjdeme na led 1. srpna v Opavě,“ vysvětluje zkušený trenér.

Opavské mužstvo zatím mnoho změn nepostihlo. S klubem bude dál spolupracovat brankářská jednička Dušan Šafránek. „Bylo pro nás prioritou jej udržet. Jsem rád, že se nám to povedlo. Kádr je víceméně pořád stejný. Pravdou je, že chceme přivést dva, tři hráče. Rádi bychom posílili jak obranu, tak útok. Jednání probíhají, zatím snad úspěšně. Věřím, že je dotáhneme do zdárného konce. Někteří kluci mají nabídky z jiných klubů, ale zatím jsou s námi,“ pokračuje Hulva.

Do slezské metropole se vrátil opavský odchovanec Vladimír Holík, jenž poslední sezony strávil ve Francii. Naopak avizovaný odchod zadáka Josefa Tichého není zdaleka jistý. „Má na stole nabídku z Poruby, kterou zvažuje. Všechno je ale otevřené,“ upozorňuje kouč Opavy.

Po suché přípravě a zasloužené dovolené se hráči vrátí do tréninkového procesu, v srpnu je pak čeká zpestření v podobě tradičních přípravných duelů. „Máme v plánu sehrát osm přátelských utkání. Narazíme však "jen" na mužstva ze stejné soutěže. Není jednoduché sehnat jiné soupeře. Čtyři zápasy odehrajeme doma a čtyři venku,“ uzavírá Pavel Hulva.