• neděle 22. března 2009
  • Tomáš Kubánek, Opavský a hlučínský deník

Suchánek: Nebylo se už na co šetřit

O p a v a - Po prohře v rozhodujícím zápase v Orlové, který znamenal konec nadějí na semifinále, nebylo příliš do řeči ani Kamilu Suchánkovi. Těsnou prohru 3:4 však opavský kapitán rozebíral se vztyčenou hlavou. A proč by ne, když celé mužstvo předvedlo výkon, za který se stydět rozhodně nemusí. Jenže ani to však občas na postup nestačí.

"Jsme zklamáni z toho, že jsme nepostoupili. Přáli jsme si do semifinále projít. Byl to i náš cíl dojít dále než loni," říká skleslým hlasem. "Ve výsledku jsme tedy skončili stejně, v 1. kole play-off."

Úspěchu byli Opavané blízko. V rozhodujícím zápase byli po dvě třetiny lepším mužstvem, dokonce šli na začátku druhé dvacetiminutovky do vedení a další velmi dobré příležitosti už předtím nevyužili. "Snažili jsme se. Dneska jsme to chtěli urvat pro sebe, jenže jsme nedávali góly," vypichuje kapitán Slezanu fakt, který zřejmě rozhodnul.

"Orlová však má dobrého gólmana Šafránka, který jim v této sérii skvěle zachytal, a také proto jdou dál," chválí muže s maskou v dresu soupeře.

Přestože šlo o rozhodující bitvu, hrálo se velmi slušně. Fauly se začaly množit až v závěrečné třetině, více pykali za prohřešky Slezané, což domácí neopomněli využít a dvě své branky dali právě v přesilovkách. "Možná, že to bylo tou přemírou snahy hrát aktivně a trochu agresivně. Pak z toho bohužel vyplynuly ty fauly."

Orlová otočila stav na 3:1. Slezan se však sympaticky nevzdával a snížil na rozdíl jediné branky a totéž se mu povedlo, když šli domácí do dvoubrankového vedení znovu. Vyrovnávací gól visel na vlásku. "Nebylo se už na co šetřit. Museli jsme k tomu přistoupit jako k možným posledním pěti minutám sezony."

Důležitost utkání vyhecovala i opavské fanoušky, kterých se sjelo do Orlové okolo šedesáti, a udělali parádní kotel, který vytvořil svému týmu domácí atmosféru. Takový výjezd nemá v novodobé historii Slezanu obdoby. "Bylo to perfektní a moc za podporu děkujeme," vzkazuje fanouškům.

Letošní sezona tedy pro opavský Slezan končí. "Příští týden nás čeká ještě pár tréninků. Na konci týdne se pak sejdem a ukončíme sezonu," dává Suchánek vale letošnímu ročníku.