• pondělí 16. listopadu 2015
  • Vojtěch Konečný, Foto: www.shkhodonin.cz

Svátek ve znamení hokeje! Slezan čeká duel v Hodoníně

Opavské hokejisty čeká po domácí výhře nad Novým Jičínem další druholigové utkání. Naši borci tentokrát zajíždějí na led třetího celku tabulky, Hodonína. Drtičům zrovna nevyšel poslední zápas a budou si tak chtít před vlastním publikem napravit pošramocené sebevědomí. Avšak proti bude Slezan, který má nyní na svém kontě tři vítězství v řadě. Kdo se bude po konci střetnutí radovat z výhry? Jistě zajímavé klání startuje v úterý 17. listopadu úderem 17. hodiny.

Z posledního zápasu si Drtiči neodnesli ani bod, neboť v Moravských Budějovicích prohráli 6:2. Rozhodnuto bylo po čtyřiceti minutách, během nichž Vosy nasázely svému soupeři pět gólů. Výsledek utkání ovšem zastínilo zranění domácího Marka Lupače. Tento nešťastný moment se odehrál v čase 26:45. Hodonínský útočník Martin Špok srazil před vlastní bránou Marka Lupače tak nešťastně, že domácí forward po tomto nárazu ležel nehnutě na hrací ploše. Zdravotníci jej tedy odnesli z ledu za potlesku diváků na nosítkách a následně ho převezli do nemocnice k podrobnějšímu vyšetření.

Opava se s Hodonínem utkala v devátém kole na domácím kluzišti. Šlo o vyrovnaný zápas, který musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch vystřelil Slezanu výhru Tomáš Polok. Jak duel zhodnotil David Musial? „Nebyl to zrovna jeden z našich nejlepších zápasů. V utkání jsme sice byli lepším týmem a tři body jsme měli získat už v základní hrací době, ale v naší situaci jsem rád za každý bod.“

Kanadskému bodování Drtičů vévodí zkušený Zdeněk Jurásek, jenž má na svém kontě pětadvacet bodů (12+13). Dobře si také vede Martin Špok (7+14). Z obránců je na tom nejlépe Ľubomír Škápik (4+11). Nejvíce prostoru mezi třemi tyčemi dostává Petr Zavadil, který průměrně inkasuje 2,56 branek za zápas. Co od úterního střetnutí očekává obránce Patrik Mosler? „Budou si chtít napravit reputaci na domácí půdě, takže půjde o těžký zápas. Musíme hrát především ze zabezpečené obrany. Čekám, že na nás vletí, tak jako každé utkání u nich, tudíž musíme ustát začátek a vyvarovat se zbytečných chyb. Rovněž očekávám výbornou atmosféru, která tam je pravidelně.“

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, T. Černý, Tůma, Mosler – Selingr, Polok, Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – Rousek, L. Černý, Herman.

SHK Hodonin: Zavadil (23. Zollpriester) - Kolář, Janota, Škápik, Nedvěd, Pokorný, Jedlička, Polesný - Matula, Sajdl, Kuba - Peš, Jurásek, Špok - Kučera, Charvát, Vrba - Piskoř, Tomi.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Úterní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu

Delegace rozhodčích

Volf – Maloušek, Maťašovský.

Další zápasy 20. kola:

SK Karviná – HC LVI Břeclav