• středa 06. května 2015
  • Vojtěch Konečný

Tomáš Měch: Konec skoro dobrý, sezóna skoro dobrá

Zraky hokejových fanoušků se aktuálně upírají ke světovému šampionátu, opavský kapitán Tomáš Měch však zavzpomínal na uplynulou sezónu a ve zkratce ji zhodnotil. "Je pár momentů z celé hokejové kariéry, které si budu pamatovat navždy a zápasy z letošního play-off tam budou určitě," připomíná skvělou závěrečnou část sezony třicetiletý útočník.

Od vyřazení z play-off již uplynul nějaký čas, odeznělo už zklamání z konce sezony?
Já nevím jak u ostatních, ale u mě to nebylo zklamaní, když jsem vypadli. Já jsem byl opravdu hrdý na celý tým a zklamaný bych byl kdybychom nehráli to, na co máme. A podle mě všichni udělali ve všech zápasech vše, co jim možnosti dovolují a navíc tam přidali obrovskou vůli a bojovnost.

Po devatenácti letech se Opavě podařilo proklouznout mezi nejlepší čtyřku. Co chybělo, aby z toho bylo finále?
Buď extrémně moc štěstí nebo zhruba 4 milióny navíc.

Slezanu se podařil také další skvělý počin. Na semifinálové zápasy s Přerovem zavítalo do ochozů zimního stadionu podstatně více fanoušků, než na zápasy fotbalistů. Překvapily tě vysoké návštěvy? Jak hodnotíš atmosféru?
Je pár momentů z celé hokejové kariéry, které si budu pamatovat navždy a zápasy z letošního play-off tam budou určitě, protože já jsem chodil na zimák od malička a vždycky jsem snil, že si někdy zahraji před takovou atmosférou. Ono se to opravdu těžko popisuje, ale věřím, že i pro samotné diváky to byl zážitek. Já bych však chtěl ocenit i atmosféru od našich fanoušků jak v Brně, tak i v Přerově, protože ty děkovačky byly neskutečné.

Co říkáš na to, že do první ligy postoupili přerovští Zubři?
Asi si to za celou sezónu zasloužili. Vytvořili tam skvělé zázemí a podmínky hráčům a doufám, že jim to vydrží, protože mi se v Přerově hraje fakt blbě.

Jak zpětně hodnotíš celou uplynulou sezonu z pohledu týmu?
Od hodnocení týmu jsou trenéři a majitel a navíc ono by se o tom dalo mluvit a psát strašně dlouho. Ale pokusím se to shrnout jednou větou:“ konec skoro dobrý, sezóna skoro dobrá“.

A co hodnocení vlastních výkonů? Spokojenost?
Na tohle se budete muset asi zeptat Davida Musiala a pana Suchánka.

Čím to, že se Slezanu daří zkraje sezony atakovat nejvyšší příčky tabulky, avšak prakticky každým rokem dojde v období okolo Vánoc k poklesu?
Já nevím, jestli jsou ty zápasy okolo Vánoc každý rok tak špatné, ale je pravda, že dost často jdeme tabulkově dolů. Pro mě osobně, a nejenom pro mě, je prosinec nejsložitější měsíc, protože hrajeme nepřetržitě dva a půl měsíce a k tomu ještě práce. No a před vánočními svátky to všechno kumuluje.

Mistrovství světa v hokeji je v plném proudu. Pojedeš se na některé z utkání podívat osobně? Koho tipuješ na vítěze turnaje?
Tipuji Kanadu a budu to pečlivě sledovat u Galuse v hospůdce.