• úterý 21. října 2008
  • Roman Brhel, Opavský a hlučínský deník

Tomáš Měch: První příčka je zavazující

Jako správný kapitán dotáhl v neděli Tomáš Měch svůj tým ve Šternberku ke třem bodům. Jeho lajna šlapala jako hodinky a výborně technicky vybavený centr se na sedmibrankovém výprasku podílel pěti kanadskými body. Navíc Slezan se po tomto vítězství vyhoupl do čela druhé ligy.

„Určitě je to příjemné být první v soutěži. Na druhou stranu je to zároveň zavazující. Ostatní nás teď budou brát za favority,“ míní opavská opora Tomáš Měch. „Ve středu nás čeká Hodonín. V tomto duelu, musíme toto vítězství potvrdit a hlavně udělat radost fanouškům. Dnes jich kolem třiceti za námi do Šternberku přijelo a byli výborní, vytvořili nám domácí prostředí,“ liboval si Tomáš Měch.

Samotný zápas Opavě vyšel, i když podle Měchových slov první třetina až tak idylicky nevypadala. „Z kraje bylo utkání relativně vyrovnané. Dostali jsme se sice do dvougólového vedení, hra ale byla špatná,“ přiznal centr první formace. „Chyběl nám důraz, nevyhrávali jsme osobní souboje,“ doplnil Měch.

Od druhé třetiny nastala změna. „V kabině jsme si určité věci řekli a pomohlo to,“ podotkl Tomáš Měch a pokračoval: „Chtěli jsme pomoc i Radku Masnému k první nule. V minulých zápasech nás podržel, a proto jsme rádi, že se soupeř nakonec střelecky neprosadil.“

Na vysokém vítězství se Měchova formace výrazně podílela, samotný její vedoucí si připsal branku a čtyři gólové asistence. „My to tak nebereme. Důležitý je úspěch celého týmu. Dnes se dařilo nám, minule zase táhla zápas druhá nebo třetí pětka,“ zakončil skromně Tomáš Měch.