• pátek 17. října 2008
  • Daniel Bartonec

Třeťáci vybojovali na turnaji ve Studénce zlaté medaile!

Naši malí hokejisté se po úspěšném turnaji v Ostravě, kde obsadili celkově páté místo, představili na turnaji, který pořádal HC Studénka. Turnaj se konal se konal v sobotu 11. 10. 2008. Naši kluci byli přiřazeni do skupiny B, kde je čekal Nový Jičín, Sareza Ostrava a HC Krnov. Ten se však turnaje nakonec nezúčastnil a místo něho byla do skupiny B přidělena Karviná.

V prvním zápase se Slezan utkal právě s Karvinou a porazili ji rozdílem třídy v poměru 14:0. Také druhý zápas zvládli naši třeťáci na jedničku. S Novým Jičínem neměli nejmenší problém a rozstříleli ho 12:0. Posledním soupeřem v naší skupině byla opavským hráčům Sareza. V zápase to nebylo již tak jednoznačné, ale i přesto neměl Slezan i s tímto soupeřem žádné potíže, i když poprvé ve skupině inkasoval. Zápas vyhráli naši kluci 5:1 a s přehledem postoupili z prvního místa do finále.

Ve finálovém zápase čekal Slezan velice nepříjemný soupeř - HC Kopřivnice. Utkání bylo velmi napínavé až do závěrečných minut. I když naši třeťáci po druhé třetině prohrával již 3:0, dokázali se vzchopit a nakonec tento duel otočit na konečných 4:3. Po skvělých výkonech ve všech zápasech mohli naši malí hokejisté převzít vítězný pohár a zlaté medaile!

Nejlepším střelce tohoto turnaje se stal rovněž hráč Slezanu - T. Vícha. A nejlepší gólman tohoto turnaje také hájil barvy našeho celku. Za parádní výkony se tohoto ocenění dočkal M. Gilík. Přesto je potřeba vyzvednout všechny naše malé hokejisty, protože všichni se prezentovali výbornou hrou a i oni se zasloužili o toto vítězství.

Horní řada: J.Harasim (ved.mužstva), R.Bitomský (as.trenéra), R.Vaněk (šéftrenér)
Prostřední řada: T.Lelek, A.Prokeš, T.Vícha, D.Vít, M.Kunz, D.Šafarčík
Dolní řada: L.Kroček, M.Čížek, J.Bitomský, A.Teichmann, D.Brunovský, F.Hadamczik
Ležící brankáři: M.Gilík, D.Fichna