• úterý 18. ledna 2005
  • Tomáš Kubánek

Uhráli jsme dobrý výsledek, říká Jakub Langhammer

O p a v a - Málokdo očekával od pondělního utkání bodový úspěch domácího celku, více bylo určitě lidí, kteří tipovali, že i letos poslední střetnutí s Českými Budějovicemi skončí pro Opavu debaklem. Ten se nakonec po statečném výkonu celého mužstva nekonal. Domácí dokonce poslední třetinu, v níž předvedli i několik pěkných a nebezpečných akcí, vyhráli 2:1 a navíc dvakrát orazítkovali konstrukci Cháberovy svatyně. Její vinou neskóroval i Jakub Langhammer.

"Myslím, že to dneska nebylo nejhorší. Prohrát s Českými Budějovicemi 2:5 je celkem dobrý výsledek," začal s hodnocením utkání Langhammer.

Primárním úkolem v zápase s tak kvalitním mužstvem je asi co nejdéle nedostat gól, což Jakuba slova jen potvrzují. "Hlavně jsme hráli s pěti hráči vzadu, abychom nepropadávali a snažili jsme se držet si jejich hráče. Dlouho se nám to dařilo, ale hosté se přece jen dokázali prosadit," říká bezmocně.

Stav 0:4 po druhé třetině už už dával za pravdu debaklovým prognózám. Opavští hráči je však dokázali zahnat a odvážnější hrou se prosadili do několika slibných šancí a závarů před hostujicí brankou, které vyústily ve dva gólové úspěchy. "Myslím si, že nás soupeř poté trochu podcenil. Když se hrálo pět na pět, tak si s námi Budějovice trochu nevěděly rady, ale rozhodly přesilovky."

Pro mladé opavské mužstvo bylo utkání proti hvězdám světového formátu jistě velkým zážitkem. "To určitě, hlavně se dívat, jak hrajou. Ale neměli jsme z nich přehnaný respekt, brali jsme je jako normální hráče. Jako útočníky nás lákalo hrát i proti Romanu Turkovi, ale to bychom pak asi nedali žádný gól," dodává s úsměvem.

Ve středu se Slezan vydá na dlouhou cestu do Kadaně, která bojuje o elitní osmičku. Opavským se však letos na kluzištích soupeřů daří. "V Kadani bychom určitě chtěli bodovat, případně si odvézt všechny body. Do utkání asi opět půjdeme s vyčkávací taktikou. Když některé brejky využijeme, mohli bychom i vyhrát," nastínil Langhammer plány pro příští zápas.