• úterý 19. února 2013
  • Jan Mareček

V posledním kole základní části jede Slezan do Nového Jičína

Hokejisté opavského Slezanu se se základní částí 2. ligy skupiny východ rozloučí ve středu 20. 2. v 18:00 na ledě Nového Jičína. Obě mužstva tak čeká souboj o sedmé místo v tabulce, které v současné době sice okupuje Jičín, avšak s pouhým bodem náskoku na Opavu. Umístění je pochopitelně důležité pro to, s kým oba týmy poměří své síly ve čtvrtfinále play off.

Již od chvíle, kdy si Slezan vítězstvím v Porubě zajistil účast ve vyřazovací části, je jisté, že se střetne buďto se Zubrem Přerov nacházejícím se na prvním místě nebo se zatím druhým AZetem Havířov. Oba tyto týmy se však ještě mohou v pořadí vyměnit, na konečném jménu čtvrtfinálového soupeře Slezanu tak nezávisí pouze zápas s Jičínem, ale i duely Havířovského AZetu proti Valašskému Meziříčí a Přerova v Porubě. Zubr vede tabulku s náskokem dvou bodů, v posledním kole jej však v Ostravě čeká výrazněji složitější úkol než Havířov, ten bude totiž v utkání s posledními Bobry z ValMezu velkým favoritem.

Svůj poslední zápas sehrála Opava doma právě proti Havířovu a i přes prohru se za svůj výkon nemusí stydět. V první třetině se dostali AZeťáci do vedení, ve druhé dvacetiminutovce však po dobré Hermanově práci vyrovnal skóre Polok. O výhře Havířova tak rozhodlo až sporné vyloučení obránce Moslera, které v přesilovce potrestali hosté vítězným gólem. AZ tak rozhodně tuto sezonu není oblíbeným soupeřem Slezenu, který s tímto soupeřem prohrál všechny čtyři duely.

Nový Jičín si v minulém kole zahrál v Karviné a rozhodně na tento zápas nebude vzpomínat rád. Z hornického města si odvezl debakl a to i přesto, že po dvou třetinách prohrával jen 1:2. Poslední část ale jasně patřila Baníku, ten během pěti minut vstřelil tři branky a de facto tak zápas rozhodl. V poslední minutě se domácí trefili ještě jednou a dovršili tak konečné skóre 6:1.

Oba středeční soupeři spolu zatím změřili síly třikrát a o něco úspěšnější byla Opava. V říjnu zvítězil doma Slezan 2:1 a o měsíc později pokořil na venkovním ledě svého soupeře dokonce 6:3. Prohra přišla ve 33. kole, kdy si z Jičína odvezli Slezané výsledek 0:2.

Nejproduktivnějším hráčem Nového Jičína je s 29 kanadskými body útočník Adam Uhlár, jenž si připsal 16 gólů a 13 asistencí, což z něj dělá zároveň i nejlepšího střelce svého týmu. V jeho formaci řádí další dva dobře bodující borci Jičína Daniel Brynecký (9+13) a Pavel Zedník (10+11), ještě před nimi se však ve statistikách nachází Petr Macháček (10+18) a Martin Kabeláč (14+11). Z obránců zatěžuje nejvíce konta soupeřů Martin Andrýsek a to díky svým šesti zásahům a čtrnácti asistencím.

Utkání mezi Novým Jičínem a Opavou začne ve středu 20. 2. v 18:00, pokud se nevydáte osobně podpořit Slezan na stadion soupeře, můžete sledovat onlajn přenos.

Sestavy obou celků v posledním odehraném zápase:

HC Nový Jičín: Kozák – Andrýsek, Vašut, Gulda P., Horák, Chvostek F., Hradil – Chvostek M., Macháček, Skaloš, Kabeláč, Škumát, Hruška, Uhlár, Zedník, Brynecký, Martinčík, Tomášek, Gulda D.

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa.