• pátek 13. prosince 2013
  • Lukáš Jasoněk

V sobotu hrajeme doma, přijede Frýdek-Místek

V rámci utkání 27. kola se střetne opavský Slezan s Frýdkem-Místkem. Nebude to však v Porubě, kde má náš soupeř letos azyl, ale v Opavě, neboť došlo ke změně pořadatelství. Po vysoké výhře nad Valašským Meziříčím tak uvidí opavské publikum další domácí duel a jistě každý jeho člen by si přál, aby dopadl podobně, jako ten minulý, který Slezan ovládl poměrem 9:0. Sobotní mač začne netradičně v 17:30 hodin.

Jak už bylo zmíněno výše, Opava ve středečním utkání zcela deklasovala Valašské Meziříčí, což jí vyneslo posun na třetí místo tabulky. Poslední zápasy Slezanu navíc ukazují, že při dvou vítězstvích v řadě přichází jedna porážka. Doufejme tedy, že tato bilance v sobotu neskončí a domácí si po výhře nad Valmezem připíší další vítězství.

Naopak sedmý Frýdek-Místek v posledním duelu překvapivě nestačil na Orlovou, které především po špatném začátku utkání podlehl 1:5. Předchozí zápasy Frýdek odehrál se střídavými úspěchy, když 2:4 prohrál s Porubou, přestřílel Hodonín v poměru 6:4, padl na ledě Přerova (5:6) a doma dokázal porazit Nový Jičín 5:2.

Tahounem mužstva je známý rebel Marek Ivan (15+10), jenž má mimo jiné zkušenosti i z nejvyšší zámořské ligy. S jednadvaceti kanadskými body mu sekunduje Petr Slovák (12+9). Dalšími nadprůměrnými útočníky ve Frýdecko-Místeckém týmu jsou Vít Stránský (6+12) či Jakub Mach (10+6).

Nejlépe asistujícím hráčem je pak bek Milan Ovšák (1+15). Defenzivu Frýdku mají na starost také Ondřej Podešva (3+4) nebo Michal Krutil (2+3).

V brance dostává prostor dvojice Chvostek - Kubáň. Trenérem Frýdku-Místku je pan Radim Nečas.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler – Klapetek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

HC Frýdek Místek: Kubáň - Ovšák, Čintala, Prokop, Podešva, Krutil, Měkýš - Kolařík, Ivan, Stránský, Samiec, O.Sluštík, Franek, Gogolka, Kopún, Vacula, J.Sluštík.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní utkání můžete sledovat také prostřednictvím textové on-line reportáže.