• čtvrtek 22. října 2015
  • Vojtěch Konečný

V sobotu se Slezan střetne s Porubou

Opavské hokejisty čeká po domácím nezdaru s Karvinou další utkání, tentokrát ovšem na ledě soupeře. Proti Slezanu nyní stojí Poruba, tedy čtvrtý celek druholigové tabulky. Jak Opavané, tak i Ostravané si jistě v tomto duelu budou chtít po předchozích zaváháních napravit chuť. Kterému celku se to podaří? Dokáže Musialova družina přivézt z cizího kluziště potřebné body? Zápas startuje v sobotu 24.10. v 17 hodin.

Jak je již zmíněno výše, Poruba v posledním kole vyšla taktéž bodově na prázdno, nestačila totiž na Moravské Budějovice, kterým na jejich stadionu podlehla 5:4. V zápase se hostům nejprve povedlo smazat tříbrankový náskok, poté dokonce dokázali odpovědět i na čtvrtý gól, na zásah Mikeše z pětapadesáté minuty už však odpověď nenašli. Konečné skóre: HC Moravské Budějovice 2005 – HC RT TORAX Poruba 2011 5:4.

Hlavní příčinu středeční porážky viděl trenér Tomáš Sršeň v nedisciplinovanosti svých svěřenců. „Tato porážka mě mrzí, protože když jsme v závěru srovnali na 4:4, tak se dopustíme naprosto zbytečného faulu ve středním pásmu, a to sekání. Navíc, když si řekneme, že ve středním pásmu faulovat nebudeme. Faul to byl nicneřešící, domácí přesilovku využili.“

Lídrem kanadského bodování je v Porubě David Zachar, jenž už dokázal vsítit v tomto ročníku celkem třináct gólů a na další čtyři přihrát. Dalším výborným střelcem je David Ballner (10+5). Jako skvělí nahrávači se zatím prezentují Jan Chaloupka a Aleš Kilnar. Prvně jmenovaný dokázal přihrát na deset branek, druhý dokonce na dvanáct. Z obránců si nejlépe vede dvojice Jakub Peslar (1+8) a Robin Malý (3+6). V prostoru mezi třemi tyčemi se celkem pravidelně střídá dvojice Radek Tihlář a Andreas Kubáň.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, T. Černý, Galvas, Tichý, Mosler – Štindl, Herman, Rousek, Vítek, Polok, Kocián, Wolf, Selingr, L. Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Slavík, Ostrčil, Ovšák, Vajda, Šindelář, Malý – Kilnar, Chaloupka, Sedlář, Vrána, Vaněk, Bednář, Ballner, Seidler, Zachar.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu

Delegace rozhodčích

Held – Novák, Rožánek.