• úterý 07. října 2008
  • Filip Lefenda

V souboji o nejvyšší patra tabulky přivítá Slezan Orlovou

V rámci 8. kola 2. hokejové ligy přivítají naši borci na svém ledě výborně hrající mužstvo z Orlové. Půjde zároveň o souboj dvou sousedů v tabulce, když soupeře nalezneme na bronzové příčce tabulky, tedy jen o jednu pozici výše, než je momentálně čtvrtá Opava. To by ovšem hokejisté Slezanu jistě rádi změnili, příležitost budou mít již tuto středu 8. října od 18 hodin. V případě vítězství se navíc Opava může po tomto kole ocitnout již na druhém místě v tabulce!

Utkání třetího a čtvrtého týmu tabulky by se jistě dalo označit za šlágr kola. Souboje s Orlovou navíc nikdy nepostrádaly patřičnou atmosféru a vzrušení, které se bohužel také mnohdy přenáší do hlediště a k vidění byly v nedávné minulosti také střety fanoušků obou táborů. Doufejme, že se nyní vše obejde v duchu fair-play.

Shrněme si výsledky obou týmů v minulém kole. Opava zajížděla na jih do Břeclavi, kde dokázala otočit vývoj zápasu a nakonec brala dva body za vítězství po samostatných nájezdech. Před bezmála čtyřmi sty diváky se za Slezan trefili dvakrát Černý, po jedné brance pak Polok a také Suchý, jenž v rozhodující chvíli proměnil nájezd a určil tak vítězství Opavy.

Orlová o víkendu brala body rovnou tři. Také díky tomu je v tuto chvíli výše postaveným týmem v tabulce. Body těží převážně za hru na domácím ledě. Naposledy se o tom přesvědčil Ždár nad Sázavou, který z Orlové odjel s porážkou 4:2. Celku Orlové patří ve statistice získaných bodů před vlastním publikem druhá příčka, když jsou to právě fanoušci Orlové, kdo viděl na svém zimním stadionu nejvíce gólu svého týmu, a sice 21 zásahů.

Není od věci si připomenout také loňská střetnutí těchto soupeřů. V prvním vzájemném duelu zvítězila Opava na lede Orlové poměrem 1:3. Soupeř nám poté porážku oplatil a rovněž vyhrál venku, tedy u nás v Opavě 3:6. Poslední zápas byl odehrán opět na půdě Slezanu v rámci nadstavbové části. Slezan zde nedal soupeři šanci a zaslouženě zvítězil 3:0.

A jak to bude nyní? Slezan se bude v tomto přímém souboji tabulkových rivalů chtít vyškrábat v tabulce zase o něco výše. Dokonce se v případě vítězství může dostat na post stříbrného týmu tabulky! A proto přijďte podpořit náš tým v co nejhojnějším počtu! HC Slezan do toho!