• pátek 21. října 2016
  • Lukáš Jasoněk

V souboji s Hodonínem si Opava pokusí napravit reputaci z minulého kola

Z regionálního sobotního derby v Porubě odjeli zklamaní. Vysoký gólový příděl, který v Ostravě inkasovali, se opavští hokejisté pokusí odčinit v domácím duelu s Hodonínem. Rozhodně je však nečeká procházka růžovým sadem, protože v zápasech s Drtiči mají negativní bilanci. Jak se s tímto faktem dokáží svěřenci trenéra Pavla Hulvy vyrovnat? Na to se přijďte podívat ve středu od 15 hodin.

V letošní sezoně Hodonín patří mezi nadprůměrné druholigové celky a tabulce východní skupiny se v silné konkurenci pyšní krásným třetím místem. Za sebou má celkem deset zápasů, z nichž šest vyhrál a čtyřikrát se musel poklonit soupeři.

Právě jednu z porážek zaznamenal jihomoravský tým v posledním kole, když na svém ledě překvapivě podlehl Kopřivnici. Domácí po úvodním buly zůstali myšlenkama ještě v kabinách a už po dvaceti vteřinách hry lovili puk ze své sítě. Na další góly si diváci museli počkat až po změně stran a opět to byli Kopřivničtí, kdo skóroval. A trefili se hned třikrát. Závěrečné dějství pak nabídlo gólovou přestřelku, která nepoznala vítěze. A protože náskok Kopřivnice z předchozích dvou třetin byl komfortní, radovalo se mužstvo z města tatrovek z vysoké výhry 7:3.

Poslední vzájemný duel mezi Opavou a Hodonínem se odehrál v září v rámci 3. kola druholigové soutěže. Opavané na jihu Moravy hned třikrát vedli, ale ani jednou hubený náskok neudrželi a po gólu inkasovaném v prodloužení se museli spokojit pouze s bodem. I ten by však před utkáním čekal opravdu málokdo.

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání

HK Opava: Wanecki (od 45. Šafránek) – Slavík D., Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Šindelář, Štěpánek, Tůma – Wolf, Polok, Vítek, Grygar, Chalupa, Selingr, Herman, Pavelek, Černý L., Hartmann, Štindl, Rousek.

SHK Hodonín: Kukin - Sorokin, Miklík, Pokorný, Loginovsky, Kužílek, Polesný, Jedlička - Jurča, Peš, Kadlec - Kuba, Vaněk, Matula - Hložánek, Vrána, Janás - Černohous, Charvát, Zháňal - Garčic.

Na klubový web SHK Hodonín se podívejte zde.