• úterý 09. února 2016
  • Lukáš Jasoněk

V souboji tabulkových sousedů Opava hostí Nový Jičín

Základní část druholigové soutěže spěje do svého finiše, na její mužstva čekají závěrečná čtyři kola. V nejbližším z nich zavítá na led Opavy celek Nového Jičína, jenž už má účast v play-off jistou. Duel tabulkových sousedů, které však od sebe dělí propastných jedenáct bodů, začíná ve středu od 18 hodin.

Představení našeho soupeře

Nový Jičín se nachází na sedmé pozici a na svém kontě má devětapadesát bodů, což mu čtyři kola před koncem základní části zaručuje účast v play-off. Ve zbývajících kláních se novojičínský tým porve o šestou postupovou příčku s Moravskými Budějovicemi, na které aktuálně ztrácí dva body. V předchozím kole novojičínští hokejisté hostili výběr Poruby, kterému podlehli 3:4 po nájezdech.

Vzájemná utkání

Obě mužstva v letošní sezoně změřila síly třikrát. V prvním vzájemném zápase se ze zisku dvou bodů radoval celek Nového Jičína, který v domácím prostředí vyhrál nevídanou přestřelku 6:5 po prodloužení. Vyrovnanou partii nabídla také odveta v Opavě, kde se po výsledku 4:3 radovalo z vítězství domácí mužstvo. Zatím poslední vzájemný duel Slezanu hrubě nevyšel, když na začátku prosince na ledě Nového Jičína utrpěl debakl 0:5.

Kanadské bodování Nového Jičína

Lídrem kanadského bodování novojičínského týmu je Jakub Lehečka, který 12 branek dal a na 28 přihrál. S 39 body mu sekunduje Jakub Ižacký (20+19) a třetím nejproduktivnějším hráčem mužstva vedeným trenérem Alešem Flašarem je Jiří Zdeněk (7+23). Z obránců pak bodově nejvíce přispívají Patrik Flašar a Marek Haloda. Mezi třemi tyčemi dostává nejvíce prostoru David Iláš, jehož úspěšnost zákroků činí 85,46%.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – T. Černý, Galvas, Tichý, Tůma, Vrabel, Pavelek – Herman, Chalupa, Wolf – Selingr, Polok, Vítek – Svoboda, L. Černý, Baďura.

HK Nový Jičín: Iláš – Kužílek, Haloda, Hruška, Hoďa, Vašut, Cabák, Gebauer, Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Málek, Ižacký, Novotný.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu

Delegace rozhodčích

Jakub Koziol - Josef Novotný, Michal Axman.

Další duely 41. kola:

HC Moravské Budějovice 2005 – SHK Hodonín (18:00)
HC Bobři Valašské Meziříčí – VHK Vsetín (18:00)
HC LVI Břeclav – HC Technika Brno (18:00)
HC Kopřivnice – SK Karviná (18:00)
HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 2011 (18:00)