• pondělí 22. srpna 2016
  • Filip Lefenda

V úterý přiletí šumperští Draci, porazí Opava dalšího silného soupeře?

Opavští hokejisté mají před sebou již čtvrté přípravné utkání. Slezané téměř po třech letech změří síly s šumperskými Draky, se kterými se budou v nadcházející druholigové sezóně utkávat i v mistrovských zápasech. Šumperk totiž po pětiletém účinkování ve druhé nejvyšší soutěži sestoupil vloni právě do druhé ligy. Zápas je na programu v úterý 23. srpna od 18 hodin.

Ono vzpomínané poslední utkání, které se datovalo k začátku září roku 2013, spolu oba soupeři odehráli rovněž v rámci přípravy na novou sezónu. Draci tenkrát potvrdili svou kvalitu danou rozdílem jedné soutěže a smlsli si na Opavě vysoko 7:1.

Šumperk má za sebou kvarteto přípravných duelů. Tým pod vedením trenéra Kučery nejprve zdolal 7:3 polskou reprezentaci do dvaceti let, o den později ale podlehl o gól 4:5 Porubě. Vystoupení na ostravském turnaji zakončili Šumperští soubojem o konečné třetí místo s juniorkou Vítkovic, kterou zdolali díky přesilovkovým trefám 2:1. Dosud poslední odehraný zápas však Drakům hrubě nevyšel. Na ledě zřejmě hlavního aspiranta na vítězství v novém ročníku druhé ligy ze Vsetína schytali hosté debakl 0:5.

Opava odehrála v přípravné fázi o zápas méně než její příští soupeř. Vše načali Slezané domácím vítězstvím 3:1 proti Novém Jičínu. Následná odveta na ledě soupeře vyšla lépe zase domácímu celku, tentokrát se tedy po výhře 5:2 radoval Jičín. Minulý čtvrtek pak Opava cestovala do Poruby, kde změřila síly s tamějším Toraxem. Ten zdolal díky dvěma slepeným gólům z úvodního dějství nejtěsnějším rozdílem 2:1.

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání: Opava: Šafránek – Slavík, Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Šindelář, Tuma – Vrabel, Wolf, Polok, Vítek, Grigar, Černý L., Herman, Chomič, Rousek, Chalupa, Trčka, Štindel, Beneš, Selingr
Šumperk: Zavadil – Sedlák, Řezáč, Janota, Drtil, Navrátil, Tomek, Ďurkáč, Hradil – Vachutka, Matějka, Fischer, Langr, Ostřanský, Pavlovský, Cink, Hroch, Jurík, Surý, Skopal, Muller, Panáček

Pokud se na utkání, které na opavském zimním stadionu odstartuje v úterních 18 hodin, nevydáte podívat na vlastní oči, můžete počínání obou soupeřů sledovat alespoň prostřednictvím textového online přenosu.