• úterý 25. listopadu 2003
  • Jaroslav Šindelář

Ve středu o šest bodů v Třebíči

O p a v a - Hokejisty Slezanu čeká ve středu od 17 hodin jihomoravský klub Horácká Slavia Třebíč. Tým vedený trenérem Ladislavem Koldou se v posledních zápasech zvedá ze dna tabulky, v současnosti mu patří desátá příčka a se sedmnácti body si drží tříbodový náskok na Opavu. Dá se tedy předpokládat, že zápas těchto dvou týmů rozhodne o tom, kdo se znovu potopí níž v tabulce.

Domácí hráči budou nabuzeni, protože v posledním kole ukořistili všechny tři body v Berouně za výhru 3:2 a dotáhli se v tabulce na brněnskou Kometu. Vítězství se ale nerodilo lehce, protože hned ve třetí minutě prohrávali 0:1. Postupem času však hráli důsledně v defenzivě a naopak z rychlých brejků udeřili dvakrát Berounem a jednou Sobotkou. Přestože hráli do konce zápasu pod velkým tlakem, vítězství 3:2 uhájili, o což se velkou měrou podělil brankář Koťátko, který je v tomto klubu na hostování z extraligového Liberce. Třebíčtí tak navázali na své domácí vítězství s Mladou Boleslaví 3:0 a po změnách v sestavě jdou výkonostně nahoru.

V brance kromě zmiňovaného Jana Koťátka chytá mladý Filip Luňák, který v prvním vzájemném zápase v Opavě svůj klub podržel a pomohl tak svému celku k nerozhodnému výsledku 2:2. V obraně hrají prim dlouholetý hráč domácích Hrbáček, tohoto roku přišel zkušený Kališ ze Žďáru, který se postaral o vyrovnání vzájemného zápasu tři minuty před koncem třetí třetiny či Meňhart, který má zkušenosti z extraligového Litvínova. V útoku už delší dobu vyniká dlouholetý hráč Petr Oliva, který je také kapitánem družstva. Dobré roky zde zažila i dvojice Žiška, Holý, která v minulém ročníku vytvořili s nynějším opavským levým křídlem Michalem Kaňkou utvořili nejlepší útok mužstva. A právě za tohoto hráče byl nedávno na měsíční start vyměněn kmenový hráč Opavy Lukáš Duba. V současné době je formě Jiří Beroun, který v této sezoně působí na střídavý start ve Znojmě.

V loňském roce se tým vedený trenérem Čadou, navrátilcem ze Švýcarska, který nahradil trenéra Chalupu, bývalého trenéra Slezanů, umístil na osmém místě prvoligové tabulky, jež si zajistil až výhrou v posledním zápase proti Písku a odsunul tak opavské hokejisty na deváté nepostupové místo. V play-off však narazil na suverénní Kladno, které postoupilo výsledkem 3:0 na zápasy a tak Třebíči osmé místo zůstalo.

Přepdokládaná sestava: Koťátko - Mazanec, Meňhart, Kališ, Kučný, Černý, Hrbáček - Topol, Žiška, Mráz - Beroun, Sobotka, Duba - Bouz, Oliva, Lála