• pátek 20. února 2015
  • Vojtěch Konečný

Velká bitva o páté místo je tady! Slezan jede do Nového Jičína

Opavské hokejisty čeká velmi důležitý zápas této sezóny. Slezané se totiž v souboji o páté místo utkají s Novým Jičínem, kterému patří šestá příčka. Jedno je jisté, pokud naši borci vyhrají a získají tři body, páté místo jim už nikdo nevyfoukne. Podaří se týmu ze slezské metropole vyválčit vítězství? Toto zajímavé střetnutí začíná v sobotu 21. února v 17 hodin.

Jak je již nám známo, tak svěřenci trenérů Karla Suchánka a Davida Musiala v minulém kole zničili Karvinou, které nasázeli sedm branek. Nejhorší byla pro hosty druhá tercie, ve které červeno-bílí vstřelili čtyři branky. Duel tedy skončil výsledkem 7:0. „Dnes jsme odehráli velice slušné utkání. Už od samého začátku jsme měli herní převahu. Je sice pravda, že první třetina skončila jen 1:0, byly tam však šance, které jsme neproměnili. Následně jsme ještě navýšili náš tlak, velice dobře jsme kombinovali a soupeře jsme jasně přehrávali,“ prohlásil po tomto měření sil zkušený lodivod Karel Suchánek.

Celek Nového Jičína v minulém kole odehrál zápas v Břeclavi. Hosté si sice po gólech Uhlára a Novotného vytvořili dvoubrankový náskok, o ten ovšem ve zbývajících minutách přišli. Za Lvy se postupně prosadili Vlček, Kučera a Červenka. Konečný výsledek této bitvy tedy zní 3:2. „Měli jsme v první třetině stoprocentně víc ze hry, spíš byla smůla, že jsme v ní nedali víc branek. Nemyslím si, že jsme tu podali nějak špatný výkon, ale srazila nás vlastní střelecká nemohoucnost, nedali jsme gól v dlouhé přesilovce, tam jsme mohli odskočit i na 4:1. Místo toho jsme pak dostali dva slepené góly. Ale my už můžeme hrát v klidu, protočit hráče, rozložit síly. Je nám jedno, na kterého soupeře v play-off narazíme,“ řekl po konečné siréně trenér Nového Jičína Aleš Flašar.

Kanadskému bodování našeho zítřejšího soupeře vévodí útočník Jakub Lehečka, který má na svém kontě sedmatřicet bodů (12+25). Nesmíme ale například zapomenout na Martina Kabeláče (11+17) a Robina Gebauera (10+17). Obraně šéfuje především trojice Patrik Flašar (4+15), Petr Prokop (5+9) a Přemysl Vašut (2+12). Nejvíce odchytaných minut mezi třemi tyčemi pak má, nám dobře známý David Iláš, jehož průměr inkasovaných gólů na zápas činí 2,86. Slušnou porci minut ale také odchytal Lukáš Šrámek, který má průměr 3,16 branek na jedno utkání.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Slavík, Tichý, Tůma, Pavelek – Vítek, Měch, Rousek – Herman, Polok, Svoboda – Wolf, Chalupa, Baďura – Vaněk, Černý.

HK Nový Jičín: Iláš – Vnenk, Cabák, Horák, Žák, Flašar, Hruška, Vašut – Novosad, Gebauer, Ižacký, Mikšan, Hanák, Zetík, Lehečka, Uhlár, Novotný, Mráz.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Koziol - Ganger, Konvička.

Jak to vidí bookmakeři?

Vítězství N. Jičína - 1.8
Remíza - 4.4
Vítězství Opavy - 2.83