• sobota 22. července 2017
  • Filip Lefenda

Východní skupina o osmi týmech, do play-off postoupí šestice nejlepších

Také pro nadcházející druholigový ročník byla schválena podoba tří skupin - Západ, Střed a Východ. Opava, účinkující v poslední zmíněné, se bude potkávat se sedmi tradičními soupeři. Základní část, která bude čítat celkem 42 kol, začne ve středu 13. září, ukončena pak bude 28. února. Březen bude patřit vyřazovacím bojům.

Do těch vzhledem k nízké účasti klubů postoupí na Moravě jen šestice nejlepších s tím, že týmy, které se po základní části umístí na prvních dvou pozicích, postupují rovnou do semifinále, kde budou čekat na své soupeře. Ty vzejdou ze sérií mezi třetím a šestým, resp. čtvrtým a pátým celkem základní části. Vítěz východní skupiny si vybojuje účast v kvalifikaci o postup do WSM Ligy. Všechny série se budou hrát na tři vítězná utkání.

V ostatních dvou skupinách - Západ a Střed - postoupí do play-off klasicky nejlepší osmička. Oproti loňské sezóně už ale nedojde k prolínání obou skupin, vyřazovací zápasy se budou hrát zvlášť. Skupiny však nepoznají své vítěze - finálové série se vůbec hrát nebudou. Oba celky, které uspějí v semifinále, postoupí do kvalifikace o první ligu.

Účastníci 2. hokejové ligy 2017/18

Skupina Východ (42 kol)
HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Kopřivnice, HC Orlová, HC RT Torax Poruba 2011, HK Nový Jičín, Hokejový klub Opava, Draci Šumperk, SHK Hodonín

Skupina Střed (36 kol)