• úterý 14. října 2014
  • Vojtěch Konečný

Vyjde opavské družině reparát? V cestě stojí nevyzpytatelná Technika

Po předešlém prohraném utkání ve Vsetíně čeká Slezan další nepříjemný soupeř, brněnská Technika. Svěřenci trenéra Romana Kaňkovského momentálně prožívají vydařené období, které budou chtít určitě prodloužit na opavském kluzišti. Zápas začíná ve středu 15.10. v 18 hodin.

Brňané se v minulém kole střetli s Břeclaví, která letos hraje velmi dobře, což ukázala hned v několika utkáních. V tomto střetnutí ovšem byla po celou dobu lepší Technika, která svou převahu vyjádřila i gólově. Rozhodující byla především druhá perioda, ve které se domácí prosadili hned pětkrát a osud utkání byl tedy zpečetěn. Po konečné siréně svítilo na tabuli skóre 8:0.

Jak okomentoval výkon svých spoluhráčů brankář Josef Novák? „Celkově si myslím, že jsme odehráli dobré utkání snad ve všech aspektech a zaslouženě jsme vyhráli. Samozřejmě zde budou námitky, že by utkání vypadalo asi jinak, kdyby Břeclavi byl uznán gól na 3:1, ale i kdyby se tak stalo, tak věřím, že bychom pokračovali dál ve stejné hře a nakonec dotáhli utkání do vítězného konce,“ prohlásila stálice mezi třemi tyčemi.

Právě Josef Novák patří v dosavadním průběhu sezóny mezi největší opory svého týmu. Drží si totiž průměr 1,64% branek na zápas. Kanadskému bodování vévodí Ondřej Stehlík, jenž má na svém kontě sedm kanadských bodů za pět gólů a dvě asistence. Nejproduktivnějším bekem je Jan Habrovec, ten má čtyři body za dvě branky a stejný počet přihrávek.

Lukáš Svoboda: Musíme hrát aktivně a chodit do brány!

Jak již je zmíněno výše, Slezan prohrál v posledním kole ve Vsetíně, k utkání řekl pár slov útočník Lukáš Svoboda. „Myslím si, že rozhodly oslabení. V první třetině jsme měli snad pět vyloučených a dostali jsme dva góly. Něco sice byly fauly, v některých případech mi to ovšem přišlo jako simulování,“ nebere si servítky opavský forward.

Dále pokračuje: „Chodí jim tam dost lidí, takže když dojde ke kontaktu a všechno to najednou zahučí, tak rozhodčí většinou pískne. Jinak ale hráli Valaši dobře, měli dobrý pohyb a zodpovědně bránili,“ dodal Svoboda.

Co řekl k duelu s Technikou hráč s číslem sedmadvacet na zádech? „Přiznám se, že o Technice toho moc nevím, každopádně si myslím, že jsme mírným favoritem, musíme hrát aktivně, držet častěji puk na svých hokejkách, chodit do brány a pokusit se využít nějakou tu přesilovku,“ukončil krátkou zpověď rychlý hokejista.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler - Měch, Herman, Vítek, Polok, Vaněk, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

HC Technika Brno: Novák – Habrovec, Vrba, Klimeš, Štindl, Havíř, L. Odehnal, Maršálek, Jurča, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Heža, Crhák, Bustin, Pargáč.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Kika - Matěj, Vožda.