• neděle 20. srpna 2017
  • Redakce

Z útočníka obráncem. Chalupa si zvyká na novou roli: Mám na starost Galuse, směje se

Roky platil za klíčového útočníka Slezanu. Někdejší centr Petr Chalupa ovšem změnil post. Trenér Antonín Plánovský opavského odchovance vzhledem k nedostatku obránců posunul do defenzivních řad svého celku. Jak si osmadvacetiletý borec zvyká na novou roli?

„V obranné třetině je to pro mě prakticky stejné. Když jsem byl na centru, hrál jsem s beky dole. Spíš je to pro mě jiné v tom, jak si sjíždět hráče ve středním pásmu. Všechno je to ale o tréninku a zápasech. Myslím, že to nebude problém. Je to zas něco nového,“ hlásí Petr Chalupa. „Mám problém s odhadem, jak si hráče dobře sjet, aby mi neujel, ale je to o zvyku,“ dodává.

Proč obávaný útočník najednou coby zadák zastavuje hráče soupeře? „Máme hodně útočníků a málo obránců, takže trenér přišel s tím, že bych mohl hrát v obraně. Kdysi, někdy v osmé třídě, jsem pod ním obranu hrával. Nemám s tím problém,“ tvrdí novopečený bek. „NHL už asi hrát nebudu, takže tam, kde budu platný, budu hrát. Je mi to jedno, hlavně, když se bude vyhrávat,“ usmívá se.

V utkání proti polskému Janówu nastoupil vedle zkušeného Davida Galvase. „Trenér mě k němu dal, abych ho podržel, protože už má své roky. Mám ho na starost,“ rýpe do svého parťáka.

Kolem zrovna prochází trenér Antonín Plánovský a zvesela se zapojí do probíhajícího rozhovoru. „Ještě, když jsme trénovali v žáčcích, tlačil jsem ho do obrany. On chtěl ale dávat góly,“ vzpomíná kouč Slezanu.

Bude přesun Petra Chalupy do obrany trvalou změnou? „Trenér říkal, že se mnou počítá do obrany. Aleš Kilnar se ale ve třetí třetině zranil, tak mě dal zpátky do útoku, ať hrajeme stále na čtyři pětky,“ vysvětluje velký fanoušek Slezského FC.

Ten se v kabině potkal s řadou nových tváří. Opava totiž testuje spoustu hráčů. „Je nás hodně, ale třeba kluci z Poruby jsou prostě super posily. Kádr, který tu teď je, bude asi nejsilnější za poslední roky. Snad to prodáme také v zápasech,“ doufá Chalupa.