• pondělí 16. března 2015
  • Vojtěch Konečný

Za tým mohu slíbit, že pro vítězství uděláme všechno, říká kapitán Tomáš Měch

Opavští hokejisté včera vyválčili výhru na ledě Přerova a vynutili si tak čtvrtý zápas, který odehrají před domácím publikem. Naši borci se včera prezentovali bojovnou hrou a ta přinesla úspěch. Přijďme v co největším počtu podpořit Slezan, kluci nás budou jistě potřebovat. Jistě zajímavý duel startuje v úterý 17. března úderem 18. hodiny.

O samotném osudu střetnutí musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V této disciplíně zaznamenali opavští stoprocentní úspěšnost, prosadili se Tomáš Polok, Tomáš Měch a Petr Wolf. Za domácí celek proměnil svůj pokus pouze Vlastimil Dostálek. Po tomto klání jsme krátce vyzpovídali kapitána Tomáše Měcha, jenž měl na svědomí onen rozhodující nájezd. „Nájezdy mi letos moc nevycházely, ale tak snad se to zlomilo v Brně, kde mi kotouč třikrát utekl a já i tak proměnil,“ prohlásil usměvavě náš kapitán.

Nedělní zápas se samozřejmě odehrál i před skvělou diváckou kulisou. Přispěli k tomu i fandové Slezanu, kteří se vydali do Přerova podpořit své miláčky. „Atmosféra byla fantastická. Je skvělé hrát hokej, když se boje odehrávají jak na ledě, tak i na tribunách, byla to prostě paráda.“

Třetí semifinálové utkání také muselo zacloumat nervovou soustavou každého fanouška. Pořádně nahnáno museli mít v prodloužení hlavně ti opavští, neboť Zubři hráli přesilovou hru. Jak tuto situaci vnímal hráč s číslem deset na zádech? „Musím se přiznat, že jsem nervózni nebyl, protože už jsem byl na tom fyzicky tak špatně, že jsem neměl moc času přemýšlet,“ přiznal mozek našeho útoku.

Fantastickým výkonem se prezentoval především i brankář Dušan Šafránek. „Dušan patří k nejlepším gólmanům v lize a v play-off to potvrzuje. Je našim základním stavebním kamenem a dodává nám obrovskou sílu.“Centr první útočné formace si také přeje, aby diváci přišli na zítřejší utkání v tom největším počtu. „Přijďte nás podpořit a užít si to s námi, za tým mohu slíbit, že pro vítězství uděláme všechno,“ burcuje šikovný forward.

Své přání vyslovil další útočník, Tomáš Polok, jenž má ve vyřazovacích bojích zatím skvělou formu. „Musíme to zítra ubojovat a vynutit si tak pátý zápas. Lidé, co nám věří jsou úžasní a my doufáme, že nás poženou za výhrou!“

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Pavelek, Kysela, Tůma, Tichý, Mosler – Kocián, Měch, Vítek – Wolf, Chalupa, Baďura – L. Černý, Polok, Herman.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Polák, Vlček, Janota, Šťastný R., Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Popelka, Šebek, Dostálek – Procházka, Kolář, Sakrajda – Málek, Školoud, Kratochvíl Š.

Na oficiální internetové stránky našeho přerovského soupeře se můžete podívat zde.

Čtvrtý zápas semifinálové série můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.