• sobota 24. ledna 2015
  • Vojtěch Konečný

Začali jsme špatně a od toho se odvíjelo celé utkání, hodnotil Tomáš Černý

Opavští hokejisté neprožívají zrovna příjemné časy. Tuto středu Slezané odehráli duel v Hodoníně. Svěřenci trenérů Suchánka a Musiala se ani jednou nedokázali střelecky prosadit a domů se tak vraceli s prázdnou. Skvělý výkon předvedl především brankář Zdenko Kotvan, jenž s přehledem lapil všechny střelecké pokusy Opavanů. Toto střetnutí nám zhodnotil mladý bek Tomáš Černý.

Slezanu se nevyvedl začátek zápasu, už v šesté minutě totiž otevřel skóre Škápik. „Začali jsme špatně a od toho se to celé odvíjelo. Postupně jsme se sice zvedli, ale na obrat a bodový zisk to nestačilo. Nevstřelili jsme žádné góly, bez těch se vyhrát nedá.“

Zdenko Kotvan, brankář hodonínských Drtičů, se v tomto utkání prezentoval povedeným výkonem. Svými jistými zákroky přiváděl opavské střelce k šílenství. „Když už jsme se do nějakých šancí dostali, tak nás vychytal jejich gólman. Byli jsme vždy připraveni na dorážku, puky z něj ale nevypadávaly, byl velmi jistý,“ prohlásil mladý bek.

Tým ze slezské metropole trápí v posledních dnech velká marodka, což se projevilo právě i v tomto klání. Jaký názor má na tuto věc Tomáš Černý? „Určitě nás to oslabilo, ale to se prostě v hokeji stává, že se někdo zraní nebo onemocní, na to se nemůžeme úplně vymlouvat, protože neznám tým, který by si takovou situací neprošel.“

Hráč s číslem šest na zádech už má ve svých sedmnácti letech zkušenosti s mužským hokejem, zasáhl do několika zápasů a tak jsme se nemohli nezeptat, jak hodnotí úroveň druholigového hokeje. „Těžko hodnotit, když v mužském hokeji nastupuji teprve první sezónu. Budu se snažit nasbírat co nejvíce zkušeností od starších hráčů, protože v budoucnu bych chtěl vyzkoušet i vyšší soutěž,“ dodal Tomáš Černý.

Tento víkend mají naši borci volno, příští středu je však čeká duel ve Frýdku-Místku. „Samozřejmě budeme chtít zvítězit, nic jiného nepřipadá v úvahu. Ano, muži sice mají volno, já však o víkendu nastupuji za starší dorost, tudíž ze zápasového rytmu nevypadnu.“

Základní část pomalu spěje ke svému konci. Na programu je ještě sice několik kol, boje o jednotlivé příčky však vrcholí už nyní. „Chtěli by jsme určitě skončit na co nejvyšší možné pozici. Velice rád chci zažít atmosféru play off, bude to pro mne nový zážitek,“ přiznal opavský bojovník.