• neděle 24. října 2004
  • Tomáš Kubánek

Žádný zápas není lehký, upozorňuje Václav Prospal

O p a v a - Když na začátku letošního hokejového ročníku vyhlásila slavná NHL výluku, mohly se také celky domácích soutěží chystat na výlov českých krajánků z nejslavnější ligy světa. Většinou hráči zamířili do svých mateřských klubů, což je případ i reprezentačního útočníka Václava Prospala. Ten odehrál již několik zápasů za České Budějovice, a také opavští příznivci se mohli v sobotu těšit, že centra Tampy Bay uvidí na vlastní oči.

"Vyhráli jsme, takže zápas hodnotím jako dobrý. Navíc jsme dali šest gólů, což je paráda," shrnul svůj dojem se zápasu s Opavou český reprezentant. Výsledek 6:1 pro Jihočechy mluví jasnou řečí, avšak definitivně bylo o stěhování všech tří bodů rozhodnuto až před koncem druhé třetiny. "Žádný zápas není lehký, protože začíná pokaždé 0:0 a nikdo nechce prohrát obrovským rozdílem. Pro nás je vždycky důležité, jak při venkovních utkáních, tak doma, vstřelit dva tři rychlé góly, což se nám dneska povedlo," řekl dále Prospal.

Patý hřebíček do opavské rakve přidal ve 37. minutě sám devětadvacetiletý forvard, když pohotově vybruslil zpoza svatyně Koutského a nikým neatakován zasunul puk mezi betony opavského brankáře, čímž využil přesilovou hru Jihočechů. "Měl jsem šanci se tam nanutit zpoza branky. Udělal jsem to celkem rychle, takže než se gólman přesunul od jedné tyčky k druhé, byl puk v brance," popsal svou trefu.

Václav Prospal během letošní výluky NHL odehrál v českobudějovickém dresu zatím 8 utkání, v nichž se již pětkrát trefil do černého. Svou lichotivou bilanci však nepřeceňuje. "Na hodnocení je ještě brzy, protože jsem odehrál zatím jen osm zápasů."