• úterý 24. listopadu 2015
  • Vojtěch Konečný

Zápasem s Technikou Slezan uzavře první polovinu soutěže

Naše hokejisty čeká již tuto středu utkání na ledě brněnské Techniky. Tímto duelem také Slezané uzavřou první polovinu soutěže. Brněnským aktuálně patří třetí místo druholigové tabulky se ziskem osmatřiceti bodů. Kdo se bude v tomto měření sil radovat z vítězství? Dokáže Slezan porazit Sovy i tentokrát? Jistě zajímavé střetnutí začíná ve středu 25.11. úderem 18. hodiny v Hokejové hale dětí a mládeže.

Velice zajímavý a dramatický průběh měl předchozí zápas Brňanů. Ti zajížděli na led Moravských Budějovic. Góly začaly padat až ve druhé tercii. Nejprve se prosadil domácí Čech a posléze na 2:0 zvyšoval zkušený Havel. Do kabin se ovšem šlo za nerozhodného stavu! V čase 38:49 dorazil kotouč do prázdné brány hostující Kadlec a dvacet vteřin před koncem vyrovnal střelou od modré čáry Habrovec. Třetí perioda nabídla divákům také zajímavou podívanou. Po faulu na domácího Patáka bylo nařízeno trestné střílení, sám faulovaný hráč jej ale neproměnil. V době, kdy už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, udeřila Technika. V poslední vteřině, tedy v čase 59:59, dostal kotouč za Paclova záda Látal a bylo rozhodnuto. Konečné skóre: HC Moravské Budějovice 2005 – HC Technika Brno 2:3.

Opavští hokejisté se v této sezóně s Technikou jednou utkali, a to na domácím ledě 17. října. Na první přesný zásah museli diváci čekat až do sedmatřicáté minuty, to Kocián šikovně tečoval střelu Galvase od modré čáry. Na začátku třetího dějství navíc Kysela zvýraznil opavské vedení a s Brnem to nevypadalo vůbec dobře. Avšak Sovy nesložily zbraně. Michal Brzobohatý v čase 44:58 nadvakrát procpal kus černé gumy do sítě a vstřelil tak kontaktní branku na 2:1. Přesně šestašedesát vteřin před koncem využili svěřenci trenéra Romana Kaňkovského power-play i přesilovku v jednom, v nepřehledné situaci před Šafránkem šťastně vyrovnal Benýšek. Vítěze utkání určilo až prodloužení. V něm vystřelil výhru Opavanům Chalupa. Konečné skóre: HC Slezan Opava – HC Technika Brno 3:2 po prodloužení.

Nejvíce kanadských bodů má na svém kontě Petr Jurča (11+8). Dobře si také vede Karel Benýšek (6+10) či Michal Brzobohatý (7+7). Z obránců je na tom nejlépe Jan Habrovec (3+11). Nejvíce prostoru mezi třemi tyčemi dostává dvacetiletý Pavel Jekel, (průměr gólů za zápas = 2,98) jenž v juniorských soutěžích chytal za Kometu Brno. Záda mu kryje Josef Novák.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, T. Černý, Tůma, Mosler – Selingr, Polok, J. Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – Baďura, L. Černý, Herman.

HC Technika Brno: Jekel – Habrovec, Koukal, Navrátil, Zbořil, Šidák, Strýček – Látal, Kadlec, Jurča, P. Brzobohatý, Čtvrtníček, M. Brzobohatý, Benýšek, Boček, Bustin .

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu

Delegace rozhodčích

Held – Musil, Lainka.