• pondělí 09. února 2009
  • Daniel Bartonec

Ženy prohrály v Karviné 2:4!

Po výhře v minulé utkání na domácí ledě proti Technice Brno, vyrazily naše děvčata k dalšímu utkání nadstavbové části, tentokrát do Karviné. Po zásahu chřipkové epidemie byly naše hokejistky velmi oslabeny. Chyběla i pilířka zadních řad Jana Kantorová. Reprezentační povinnosti měla Andrea Pěluchová, takže s nadějí na bodový zisk to již před utkáním vypadalo velice špatně. Naše děvčata však srdnatě bojovala až do konce. Sice prohrála 4:2, ale i tak jim patří dík za předvedenou hru.

SK Karviná - HC SLEZAN OPAVA 4:2 (0:0,1:1, 3:1)

Branky Opavy: Pokorná, Fišarová Vyloučení: 2:3 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 Střely na branku: 38:16. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

sestava Opavy: Rišová - Brodková, Guldová,Tomášková, Stehlíková, Fišarová, Sládečková, Kuková, Kubánková, Pokorná, Lukáčková,Potěšilová, Krpcová

sestava Karviné: Pěnčíková - Navrátilová, Výtisková, Zbořilová, Jurajdová, Vozničková, Stašová, Rozsypalová, Oprštěná, Aniolová, Hudečková, Konečná, Dvořáková, Pěgřimová, Kosselková, Přibylová

Hned první minuty utkání nasvědčovaly velmi vyrovnanému utkání. Šancí bylo po skromnu. Když se však již někdo z týmů dostal ke střele, výborně zasáhla gólmanka. Ať již na opavské nebo karvinské straně. První dvacetiminutovka tak skončila bez branek.

Ve druhé části se hned od začátku pořáděně přiostřilo. Tím, kdo se první radoval ze vstřelené branky, byly svěřenkyně koučů Plánky a Kuzníka. Po bleskové akci Kubánkové s Pokornou, nedala poslední jmenovaná Pěnčíkové zasáhnout a poslala tak svůj tým do jednobrankového vedení. To však trvalo necelé dvě minuty, neboť na druhé straně si počínala velmi zkušeně Navrátilová, která a přehledem zakončila pod víko. Také prostaření dvacetiminutovka skončila nerozhodně, tentokrát však 1:1.

Opavslým děvčatům ve třetí třetině pomalu začaly docházet síly a hned z kraje této dvacetiminutovky se zřejmě rozhodlo o osudu zápasu, když po dorážce Jurajdové šla Karviná do vedení. To navýšila ve 49. minutě znovu Jurajdová a o dvě minuty později přidala další branku Navrátilová. Opavské hráčky však v sobě ještě našly trošku energie a srovnaly hru. Odměnou jim byla alespoň ještě jedna vstřelená branka, o kterou se postarala Fišarová. Po osmi zápasech tak skončila vítězná série Slezanu, která však může opět začít již v dalším utkání, kdy přivítají opavské děvčata na vlastním ledě celek Bulldogs Brno.