• neděle 23. října 2011
  • Daniel Bartonec

„Škoda, že nemáme body tři,“ lituje Ivo Kocián

Opava vstupovala do sobotního klání na domácím ledě proti Valašskému Meziříčí jako jasný favorit. Svěřenci kouče Piskoře dvakrát v zápase vedli, ale soupeř vždy dokázal srovnat. Nakonec si Slezan zajistit alespoň dva body v prodloužení. Rozhodnuto však mohlo být ještě v normální hrací době. Těsně před koncem totiž domácí hráli více než minutovou přesilovku pět na tři. „Tam jsme už měli rozhodnout,“ je si vědom střelec dvou sobotních gólu Opavy.

Opava vstoupila do zápasu proti Valmezu fantasticky. Hned v první minutě se prosadil Ivo Kocián a vypadalo to na pohodlný zápas pro opavské. Hostům se však podařilo vždy vyrovnat. „Určitě nás mrzí, že jsme nezískali tři body. Podle mě jsme byli lepším týmem, bohužel se nám nepovedlo navýšit náš náskok na více než jednu branku. Přesto jsme nakonec rádi, že jsme z tohoto těžkého zápasu získali alespoň ty dva body,“ začíná s hodnocením Kocián.

Právě hráč s číslem 20 na dresu se postaral o oba dva góly Slezanu v řádné hrací době a dokonce nebyl daleko od hattricku. Po právu tak byl vyhlášen hlavní hvězdou Opavy v sobotním klání. „První gól byl velice rychlý. Vystřelil jsem zpoza hráče a spadlo to tam. Při druhé brance jsem dostal puk výtečně mezi kruhy a pak se snažil trefit hlavně bránu. Je pravda, že jsem mohl dát i hattrick, ale i dva góly jsou hezké,“ říká opavský forvard.

Sobotní utkání mělo velký náboj jak na ledě, tak i v hledišti. Přestože se ve stejné době hrál v Opavě také fotbal, dorazila slušná návštěva rovněž na zimní stadión. „Jsme za to rádi. Kulisa byla opět vynikající,“ děkuje opavský fanouškům s úsměvem na tváři Ivo Kocián.

Slezan se tak nadále udržel na druhé příčce v tabulce. Příští zápas cestují opavští na led posledního celku druhé ligy do Nového Jičína. „Určitě to bude těžký zápas. My však nebudeme měnit svůj styl hry. Budeme hrát nadále ze zabezpečené obrany s cílem získat všechny tři body,“ uzavírá krátké povídání Kocián.