• pondělí 14. prosince 2009
  • Daniel Bartonec

„V Orlové se dalo bodovat,“ říká Petr Chalupa

Slezan sice v sobotu vysoko prohrál v Orlové, ale zase o tak jednoznačný duel se nejednalo. O debaklu opavských hokejistů se rozhodlo až v poslední části, kdy domácí vstřelili hned čtyři branky. „Kdybychom však předtím proměnili své šance, tak by zápas vypadal úplně jinak,“ je přesvědčen opavský forvard.

„V Orlové jsme nesehráli zase tak špatný zápas. Brzy jsme sice prohrávali 0:2, ale poté se nám podařilo snížit. Měli jsme i mnoho příležitostí na vyrovnání, ale bohužel jsme je neproměnili. Poslední třetina nám pak už vůbec nevyšla. Soupeř nás jednoznačně přejel,“ hodnotí sobotní duel Chalupa.

Slezan přijel do Orlové jen se čtyřmi klasickými obránci, což mělo určitě veliký vliv na konečné podobě výsledku. „Ano je to tak, hrát se čtyřmi beky je velice nepříjemné. Trenér postavil do obrany ještě jinak klasického útočníka Tůmu, ale i tak to prostě nebylo ono,“ konstatuje útočník Opavy.

Svěřencům kouče Suchánka se v posledních týdnech nedaří zejména na venkovních zápasech. V posledních třech dokonce nezískal ani bod. „Venku je to opravdu špatné. Sami ale nevíme, v čem je hlavní příčina. Určitě by nás nakopla nějaká série vítězství, kterou však letos oproti loňsku nemáme,“ lituje hráč Slezanu s číslem 47 na dresu.

Před Vánocemi odehrají opavští hokejisté ještě dva zápasy. První sehrají tuto středu proti na domácím ledě proti Uničovu a následně se o víkendu představí v Prostějově. „Bylo by určitě krásné získat v těchto duelech šest bodů, ale objektivně musím říct, že to bude velice obtížné. Zvlášť proti Prostějovu, který před sezónou výrazně posílili. Ale o výhry v těchto zápasech se určitě minimálně porveme,“ slibuje na závěr Petr Chalupa.