• neděle 17. října 2010
  • Jan Šimek

„Výhra nad Spartou nás nakopne,“ věří junior Vítek

Celek opavské juniorky se po čtyřech porážkách za sebou představil proti mužstvu Sparty Praha a toto střetnutí mu vyšlo parádně. Mladíci Slezanu totiž překvapili, a hostující sparťany porazili 5:2. O své postřehy ze zápasu, se s námi podělil současný kapitán juniorského týmu Jakub Vítek, jenž v tomto utkání vstřelil dvě důležité branky.

Zápas však pro Opavu nezačal příliš růžově, hned ve třetí minutě se totiž prosadil hostující Hanták. Opavští se ale svého soupeře nezalekli a trpělivou hrou dokázali ještě do konce první třetiny otočit skóre na 2:1. „K utkání jsme přistoupili velmi zodpovědně a týmově. Vstup do zápasu jsme měli stejně jako včera výborný, tedy až na tu první inkasovanou branku, hlavně jsme se ale nepoložili ve druhé části zápasu,“ popisuje Vítek.

Pro juniorku Slezanu jsou v této sezóně druhé dvacetiminutovky opravdu rozhodujícím faktorem utkání. „Je to tak, s druhou třetinou máme letos velké problémy, včera se Slavií (2:5 – pozn. red.) jsme si právě v ní prohráli zápas, ale dnes jsme to uhráli parádně. Přestáli jsme úvodní tlak Sparty, a dokonce jsme vstřelili dvě branky, a zvýšili tak na 4:1, což nám hodně pomohlo hlavně po psychické stránce. Ve třetí třetině jsme si už pak zápas pohlídali,“ dodává talentovaný mladík.

Byl to právě Jakub Vítek, který ve druhé tercii prakticky rozhodl o vítězi zápasu, když potopil pražskou Spartu dvěma góly. „Určitě jsem za ty góly rád, i když jeden z nich byl hodně šťastný, ale důležité je, že jsme po několika smolných zápasech, kdy jsme zbytečně ztratili body, konečně vyhráli. Vítězství nás hodně potěšilo. Jak ale říkám, za vstřelené branky jsem sice rád, ale hlavní jsou body pro tým,“ dodává skromně zastupující kapitán juniorského výběru.

Jako jeden z mála hráčů v extralize má na své přilbě připevněný drátěný košík. Zeptali jsme se, zda jej nenosí kvůli pozůstatkům dřívějšího zranění, jelikož spousta hokejistů nemá tento košík příliš v lásce. Důvody jsou však ryze bezpečnostní. „Hraju hodně důrazně, snažím se jít do těla, a s mojí malou výškou je to hodně těžké. Bez klícky bych měl obličej asi hodně rozpáraný, jde mi tak především o zdraví,“ objasňuje Vítek.

Jakub Vítek má v kabině určitě důležité slovo, jinak by také nemohl zastupovat zraněného kapitána v jeho funkci. „Zastupuju momentálně našeho zraněného kapitána, který nám hodně chybí. Já se tak snažím plnit jeho roli. Myslím si, že jsme zde vytvořili vynikající partu, škoda jen, že se to někdy neprojevuje i na ledě. Domnívám se ale, že naše fáze sezóny ještě přijde, a rozehrajeme se k lepším výsledkům než doposud. K tomu nám určitě pomůže i dnešní vyhrané střetnutí nad Spartou. Doufám, že nás to nakopne a pojedeme takhle dál,“ pokračuje spokojený Vítek.

Do opavského hokejového prostředí se po třech letech vrátil Kamil Konečný. Ten s opavským dorostem získal druhé místo v extralize 2007/2008. Šikovný útočník Slezanu byl také jedním z hlavních pilířů tohoto týmu a s panem Konečným se tak nesetkal poprvé. „Pod trenérem Konečným jsem působil již před třemi lety v dresu dorostu a jsem rád, že se tady do Opavy vrátil. Je to bezesporu kvalitní kouč, který tady v Opavě byl zapotřebí dlouhá léta. Je to veliká osobnost, která nás toho může ještě hodně naučit,“ říká na adresu zkušeného trenéra.

Domácí naděje mohli mít na svém kontě více bodů než mají teď, Jakub Vítek, ale rozhodně nevěší hlavu. „Prohráli jsme si dost zápasů sami. A to hodně lacině, měli jsme plno možností, jak vyhrát, ale bohužel jsme si to prodrbali. Uvidíme, je to zatím nahoru – dolů, jako na houpačce, ale já doufám, že budeme vyhrávat pravidelně, a že tomu napomůže právě tento duel,“ uzavírá Vítek.