Opavští nestíhali tempo vítkovických mladíků a na úvod přípravy prohráli

• čtvrtek 17. srpna 2023

Slezan si na úvod přípravy připisuje porážku. Zdráhalovi svěřenci sice po dvaceti minutách ve Vítkovicích vedli s místní omladinou o dvě branky, postupem času jim ale začaly docházet síly. Zdráhalova parta nakonec ve třetí třetině čtyřikrát inkasovala a prohrála 5:2. Další zápas hraje Opava příští úterý ve Skalici.

přát., čtvrtek 17. 8. 2023

Vítkovice U21

5:2 (0:2, 1:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 32. Chaloupka (Zapletal), 45. Tobola (TS), 50. Muroň (Hanák), 60. Štiak (Milata), 60. Žídek (Saxa) – 10. Stuchlík, 17. Kadula (Štindl).

Irgl (Šmolka) – Puchala, Bialy, Glos, Man, Kosina, Kalandra, Chaloupka – Muroň, Vehovský, Zapletal, Chlán, Tobola, Štiak, Milata, Saxa, Kovalčík, Žídek, Fojtík, Hanák.

Slíž (Nowak) – Šindelář, Ludvík, Ficek, Thiel, Pachula, Holík, Backa – Rousek, Stuchlík, Krupa, Horný, Štindl, Kadula, Vašenka, Beránek, Tomsa, Vendelín, Hendrych.

Opava ve vítkovické Multifunkční aréně nastoupila s plejádou nových tváří. V brance se tak objevil Marek Slíž, loňská jednička Poruby, která vypomáhala i v Kopřivnici. Záda mu kryl z Olomouce příchozí Antonín Nowak, který vloni v tamní juniorce taktéž plnil roli jedničky. V obraně se objevil Dominik Ficek, zapojil se i mladý odchovanec Jan Backa. V útoku šanci dostal sedmnáctiletý Tomáš Vendelín.

Samotné dění na ledové ploše se pro Slezan na začátku vyvíjelo velice dobře. Opavští šli do vedení v desáté minutě, po rychlém protiútoku skóre otevřel Kryštof Stuchlík. O chvilku později bylo na střídačce hostů ještě veseleji. Štindl vysunul do úniku Kryštofa Kadulu a ten tváří v tvář Irglovi uspěl - 0:2.

Po změně stran ale domácí mladící výrazně přidali a postupem času přebírali otěže utkání do svých rukou. Opavu držel výborně chytající Slíž, ale ve 32. minutě nestačil ani on na střelu Marka Chaloupky - 1:2. Do druhé přestávky ještě Opavští vedení udrželi a zápas byl tak před třetím dějstvím zcela otevřený.

Hokej v poslední části hry moc krásy nepobral. I díky velice benevolentnímu metru rozhodčích docházelo z obou stran ke zbytečným provokacím a zákrokům a solidně zaplněný zimák sledoval utkání, které by se úplně nedalo označit termínem přátelské. Styl hry více vyhovoval fyzicky vybavenějším Vítkovicím, které čtyřma góly duel otočily ve svůj prospěch. Z trestného střílení vyrovnal Tomáš Tobola, v 50. minutě pak domácí příznivce rozveselil Jan Muroň. Místo vyrovnání pak Opava ještě dvakrát inkasovala. V čase 59:12 využil přesilovku Martin Štiak, do prázdné pak ještě přidal páté razítko Matěj Žídek.

Jaroslav Plánovský (asistent trenéra Opavy): V první třetině jsme s Vítkovicemi stačili bruslit, možná jsme si pak mysleli, že zápas jednoduše zvládneme. Během druhé třetiny nám ale začaly docházet síly, ve třetí třetině už nám pak došly úplně. Nemáme ještě natrénováno tolik, jako domácí. Prostě jsme už potom na domácí nestačili.