Oslabený Slezan padl ve Skalici

• středa 23. srpna 2023

Na slovenského prvoligistu Opava nestačila. Slezan se v úterý představil ve Skalici, kde mu chyběla celá řada stabilních hráčů a na utkání se to podepsalo. Červenobílí neproměnili v první třetině hned pět početních výhod a naopak domácí se dostali do tříbrankového trháku. Skalica nakonec zvítězila 6:2. Další utkání čeká Opavu příští úterý na ledě Šumperka.

přát., úterý 22. 8. 2023

HK Skalica

6:2 (3:0, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: Jurík, Búlik, Hujsa, Obdržálek, Šatek, Hujsa - Beránek, Dobša.

Bernát (Irsák) - Kadlečík, Sloboda, Sakmár, Škápik, Věntus, Drápal, Janík, Jombík - Jurík, Búlik, Obdržálek, Hujsa, Pšurný, Šátek, Janáč, Kuba, Kotvan, Čerhit, Fungáč, Kočka.

Slíž (Nowak) - Šindelář, Pachula, Adamec, Holík, Ludvík, Thiel, Backa - Vašenka, Beránek, Vojtovič, Dobša, Bitomský, Krupa, Kadula, Horný, Tomsa, Horizlal, Hendrych, Vendelín.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Před zápasem nám na marodku přibyli Rousi s Honzou Štindlem, do toho nám chybělo několik dalších hráčů. Přerov si navíc na dva zápasy půjčil Kryštofa Stuchlíka, vyšli nám ale vstříc a na oplátku nám poslali Davida Dobšu. Z Poruby jsme měli v obraně mladého Andreje Adamce. Výsledek vypadá nedobře, v první třetině jsme hráli deset minut přesilových her, ale žádnou z nich jsme neproměnili, byť jsme šance měli. Soupeř nás za to potrestal, zápas mohl vypadat úplně jinak. Druhá třetina byla z naší strany špatná, ta poslední už ale byla o poznání lepší a s výkonem v ní jsme byli spokojení. Zatím se do toho dostáváme pomalu, byli jsme zatím asi pětkrát na ledě, takže máme co dohánět.