Slezan pokračuje ve zlepšených výkonech! Opava vyhrála ve Vyškově

• čtvrtek 07. září 2023

Opavští hokejisté svou formu pomalu ale jistě ladí směrem k úvodnímu kolu sezony, které se hraje už 23. září. Slezan po úvodních nezdarech navázal na vítězství z Šumperka a pomyslný bod z Havířova a v dalším venkovním utkání ve čtvrtek porazil Vyškov 3:2. K cennému výsledku Opava našlápla také díky výbornému výkonu brankáře Jakuba Urbische, který odchytal 40 minut a nepustil za svá záda jediný kotouč. Další prověrku červenobílí sehrají v úterý, v krnovské premiéře hrají od 18 hodin s Šumperkem.

přát., čtvrtek 7. 9. 2023

HC Vyškov

2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 44. Studený (Komínek, Lehečka), 55. Janeček (Studený) – 15. Ludvík (Kadula, Brada), 31. Vašenka (Adamec, Vojtovič), 55. Beránek (TS).

Synek (Šarman) – Holemý, Hohl, Hefka, Dluhoš, Mikulík, Studený – Tomajko, Komínek, Lehečka, Janeček, Vašíček, Krejčiřík, Sebera, Kořenek, Popelka, Ramert, Štefka.

Urbisch (41. Nowak) – Šindelář, Lehotský, Adamec, Pachula, Thiel, Ludvík – Krupa, Kadula, Vašenka, Beránek, Vojtovič, Horizral, Hendrych, Kotásek, Nádeníček, Hůlek, Buršík, Brada.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): Už v Havířově jsme nastoupili v okleštěné sestavě, dnes nehrál ani Kryštof Stuchlík a volno jsme dali Marku Slížovi, do branky tak šel Jakub Urbisch, který se s námi momentálně připravuje. Za vše hovoří to, že po čtyřiceti minutách odstoupil za stavu 2:0 kvůli zranění. Pro Tondu Nowaka to pak byla těžká situace, protože domácí začali tlačit, ale poradil si dobře.

Z našeho pohledu byla nejpovedenější první třetina, která od nás byla herně kvalitní. Ve druhé třetině jsme se dostali pod tlak a už jsme nehráli tak dobře, třetí třetina byla taková nahoru dolů. Máme z výhry radost, přiznám se, že někteří kluci mě příjemně překvapují a věřím, že si to přenesou do ligy. Je super, že jsme to zvládli i bez zkušených kluků, chyběl nám Honza Štindl, Tomáš Rousek, Kryštof Stuchlík nemohl kvůli práci a Tomáš Káňa ještě také není připraven. Příští týden by se nám měl vrátit do obrany Radim Štěpánek, za což jsem rád.

V týmu se nám utvořila zdravá konkurence, což je super, protože všichni kluci se díky tomu posouvají dál. Chtěli bychom každopádně ještě posílit o dva beky.