Povinnost splněna, Slezan v generálce přehrál Krnov

• úterý 19. září 2023
  • Tomáš Chalupa

Opava v generálce nezaváhala. Svěřenci kouče Pavla Zdráhala nedopustili v utkání s Krnovem překvapení a domácí, jejichž dres obléklo také několik hráčů červenobílých, přehráli jednoznačně 7:0. Profesorský výkon Slezanu ozdobil dvěma přesnými zásahy Jan Vašenka. V sobotu už ale na krnovském ledě půjde o body, k prvnímu druholigovému kolu dorazí Havlíčkův Brod.

přát., úterý 19. 9. 2023

HK Krnov

Branky a nahrávky: 6. Vojtovič, 13. Vašenka (Štěpánek, Kadula), 31. Vašenka (Beránek, Štěpánek), 36. Štindl (Štindl), 38. Beránek (Šindelář, Vojtovič), 58. Rousek (Ludvík), 60. Ludvík (Rousek, Beránek). Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:2.

Vítek (Kolbert) – Pachula, Dohnal, Beneš, Kocián, Hendrych, Hon – Hudečka, Peterka, do 21. Kotásek, Kostovský, Kubík, Havlíček, Horizral, Horný, Buršík, Rubý, Rybka, Hon. Trenér: David Galvas

Slíž (od 41. Nowak) – Šindelář (C), Lehocký, Štěpánek, Ervasti, Ludvík, Thiel – Káňa (A), Stuchlík, Rousek (A), Brada, Štindl, Kadula, Vašenka, Beránek, Vojtovič, od 21. Kotásek. Trenér: Pavel Zdráhal

Trenére, splnilo utkání s Krnovem svůj účel?

Pavel Zdráhal: To uvidíme až v sobotu, teď to nedokážu říct. Popravdě moc nevím, jak zápas hodnotit a nechci z něj vyvozovat žádné závěry, podobně, jako jsem to říkal třeba po výhře ve Vyškově. Krnov byl na ledě párkrát, kluci určitě umí hrát lépe a ten rozdíl tam byl. Naši hráči měli tendence některé situace podceňovat, což je ovšem prostě při takových zápasech normální. Na začátku zápasu nicméně šli do nás, byli jsme z toho trošku překvapení a chvilku jsme se s tím srovnávali. Naše převaha se pak ale stupňovala.

Už jste to nakousl. Nemůže být dnešní zápas vůči ligovým zápasům, kde nás čekají kvalitnější soupeři, třeba i kontraproduktivní?

Může se to stát. Nám ale odpadla minulý týden Skalica a potřebovali jsme ještě jeden zápas odehrát. Proto jsme se s Krnovem domluvili, za což jim děkuji a jsem rád, že nám vyšli vstříc. Vyzkoušeli jsme si některé herní situace, byť je samozřejmě pravda, že jsme to někdy překombinovali a v lize by nás takové věci mohly stát výsledek. O tom víme a v soutěži takto hrát nemůžeme.

Jak to momentálně vypadá s kádrem? Zajímá mě především brankář Jakub Urbisch.

Momentálně počítáme s Markem Slížem a Tondou Nowakem, Kuba Urbisch s námi trénuje a jednáme spolu. Uvidíme, jestli se domluvíme. Zájem z naší strany je, ale v sobotu téměř určitě k dispozici nebude. Je tady také ještě jeden hráč ze Slovenska, který by se chtěl vrátit, ale je už dost pozdě a hráče máme pod smlouvami, takže to musíme zvážit. Rádi bychom ještě posílili v obraně.