22.kolo, sobota 1.12.2001
5:2
8.Mikšan (Suchánek), 17.Najdek (Šebesta), 26.Galvas (Kašík), 50.Najdek (Vnenk), 58.Šebesta (Najdek) - 33.Žiška (Holý, Mocek), 42.Žiška (Kříž, Mocek). Rozhodčí Dobeš - Brada, Vrdlovec. Vyloučení 9:6, využití 2:2. Střely na branku 30:46.
HC Slezan Opava: Hrazdíra - Galvas, Vosátko, Přibyla, Šťastný, Vnenk, Vilášek - Glabazňa, Brančík, Šebesta - Kašík, Sochorek, Rozum - Mikšan, Najdek, Suchánek - Kříž, Lhotský L.
SK Horácká Slavia Třebíč: Kučírek (26.Neruda) - Kříž, Ševčík, Souček, Mocek, Sedláček, Hrbáček - Holý, Žiška, Erat - Dolníček, Beroun, Altrichter - Fryauf, Hrůza, Kaňka - Oliva, Podstavek, Látal.

Vítězství nad soupeřem z horní poloviny tabulky se zrodilo až v poslední třetině. Výborný výkon podal brankář Hrazdíra.