Ani junioři Vsetín nepokořili

• sobota 03. února 2007
  • Martin Kubánek

O p a v a - Především využitými přesilovkami zdolali Vsetínští domácí Opavu. Hned první tři početní výhody dokázali Valaši přetavit v góly, kterými otočili úvodní vedení Slezanu z hole Havlíčka. Hosté byli i nadále lepší a zaslouženě si ze Slezska odvážejí všechny body.

41. kolo, sobota 3. 2. 2007

2:5 (1:4, 1:1, 0:0)

VHK ROBE Vsetín

Branky: 2. Havlíček (Vrabel), 32. Vrabel – 5. Hrňa (Mikuláštík), 7. Knebl, 15. Podešva (Ciupa, Haschka), 18. Mičulka (Ciupa), 38. Navrátil (Vrdlovec). Rozhodčí: Šír – Koliba, Bartečka. Vyloučení: 9:9, navíc Tichý (OPA) 10 min OT. Využití: 0:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 160.

Vašut - Vrabel, Plachký, Gulda, Plánovský, Tichý, Trefil - Tošenovjan, Herman, Jurdič, Gebauer, Havlíček, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Kúdela - Fabián, Mikuláštík, Sznapka, Kapr, Farda, Pokora, Haschka - Knebl, Podešva, Mičulka, Varga, Hrňa, Navrátil, Ciupa, Švaňhal, Vrdlovec.

Úvod střetnutí nabídl divákům hned několik zajímavých momentů před oběma brankami, a to s gólovou příchutí. Již v první minutě se prezentoval pěknou střelou z prostoru mezi kruhy kapitán Valachů Navrátil. Ta ovšem ještě v síti neskončila. O pár sekund později se už skóre měnilo, ale zásluhou soupeře. Vrábel v souboji vybojoval kotouč, přihrál jej volnému Havlíčkovi, jenž si sjel po pravém křídle až před brankáře Kúdelu a nekompromisně zavěsil. Opavští se z vedení neradovali dlouho, protože o další tři minuty, při přesilové hře Vsetína, propálil houštinu těl před sebou Hrňa a vyrovnal tak na 1:1. Vsetín si postupem času vypracoval optickou převahu a v 7. minutě šel poprvé v zápase do vedení. Opava opět při oslabení neuhlídala Knebla, který dokázal od mantinelu nastřelenou přihrávkou trefit obránce protivníka, od nějž se puk odrazil do brány.

Suchánkovi svěřenci se však nevzdávali a snažili se dostávat co nejčastěji a co nejblíže na dostřel vsetínské brány. Právě to se jim ale nedařilo. Naopak dál hrozili především hráči z Valašska. Jeden jejich výpad málem skončil třetím gólem v síti Opavy, když z bezprostřední blízkosti ohrožoval Vašuta Knebl, ale ani jeho následnou dorážku opora Opavy za svá záda nepustila. Na opavské straně na sebe upozornil střelou Chalupa. Na začátku 15. minuty zase Opavští doplatili na vyloučení. Vsetínští se usadili v útočném pásmu, k puku se dostal Ciupa, vystřelil od modré, Vašut pokus pouze vyrazil před sebe, v následném zmatku před brankou se nejlépe zorientoval Podešva, který uklidil kotouč tam, kam chtěl – 1:3. Domácí chtěli alespoň zkorigovat stav na rozdíl jedné branky, ale ani dobrá příležitost Chalupy vyplývající z akce dva na jednoho gólem neskončila. I nadále ale platilo, že co se nepodařilo opavským na jedné straně, podařilo se hostům na straně druhé. Zhruba dvě minuty před odchodem do kabin si počkal v pásmu soupeře Ciupa na Mičulku, naservíroval mu na milimetr přesnou přihrávku do jízdy a druhý jmenovaný přidal navrch čtvrtý zásah do černého. Tímto výsledkem skončila také první dvacetiminutovka.

Do té druhé vstupovali Opavští s odhodláním pokusit se o zvrat. Jejich snažení bylo patrné, hráči začali lépe bruslit a byli Vsetínu vyrovnaným soupeřem. Domácím se rovněž podařilo vytvořit si několik slibných šancí a přečíslení, za zmínku stojí rychlý kontr z 27. minuty zásluhou Chalupy s Gebauerem či nebezpečné nahození Tichého od modré čáry směrem ke Kúdelovi. Nutno říci, že prostřední část hry byla ve znamení boje ve středním pásmu, takže příliš pěkných hokejových momentů nenabídla. Nejvíce ze situace vytěžila Opava, a to ve 32. minutě dokonce v oslabení. Bek Vrabel vypíchl na modré puk obránci Vsetína a upaloval téměř přes celé hřiště k brance Kúdely, na nějž vyzrál dobře mířenou střelou nad vyrážečku. Slezané vycítili šanci a začali si vypracovávat převahu, kterou naneštěstí pro ně snižovali častým vylučováním. Nemohli si tak vypracovat dlouhodobější tlak. To vyhovovalo samozřejmě Vsetínu, protože tak mohl celkem v klidu kontroloval svůj náskok. V čase 37:20 opět udeřili Valaši. Po akci dva na jednoho se prosadil úplně osamocený Navrátil, jemuž přihrával z levé strany kolega z útoku Vrdlovec.

Poslední část hry načal svým pokusem opavský Havlíček, záhy se přidali svými střelami Vrábel s Mlýnkem. Právě Mlýnek si udělal prostor před gólmanem, dvakrát vyzkoušel jeho pozornost. Nejprve bekhendem a následně z dorážky. Jeho počínání ale radostí domácích hráčů neskončilo. Ani Vsetín nezůstal pozadu, Ciupa a Knebl svými střelami také nadělali Vašutovi starosti. Se všemi si ovšem nakonec poradil. Třetí třetina byla ve znamení spíše přelévání hry z jedné na druhou půli a bez vyložených šancí na obou stranách. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou hostí v poměru 5:2.