Bilance derby se Sarezou - 11 gólů, 204 trestných minut

• středa 20. prosince 2006
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Jedenáct gólů a neuvěřitelných 204! trestných minut viděli diváci, kteří se v pondělí přišli podívat na derby s ostravskou Sarezou. V úvodní třetině Sareza vyrovnala opavské vedení, přesto se nezdálo, že by zápas směřoval k nějaké hromadné rvačce. Jenže ve druhé třetině neudrželi dva ostravští hráči nervy na uzdě a dostali osobní trest a jeden trest do konce zápasu. Přesto se z vedení zásluhou dvou gólů v závěru třetiny radovali oni, na což v přestávce reagovali opavští trenéři výměnou brankářů. Když Opava obrátila výsledek opět na svou stranu, spustila se v 53. minutě na ledě hromadná bitka, po níž odešli do sprch ještě další dva hráči na obou stranách. V nervózní atmosféře oba celky vstřelily po gólu, a tak se z výhry 6:5 radoval Slezan. Zápas patřil dvojici Josef Tichý - Tomáš Polok, když se první podílel na výhře 5 (1+4) a druhý 4 (2+2) body. Poslední letošní zápas sehraje Slezan ve čtvrtek na ledě vedoucího Třince.

31. kolo, pondělí 18. 12. 2006

6:5 (2:2, 1:2, 3:1)

HC Sareza Ostrava

Branky: 10. Polok (Tichý), 12. Havlíček (Tichý, Polok), 23. Vlašánek (Herman), 41. Polok (Tichý), 50. Kocián (Tichý), 53. Tichý (Polok, Havlíček) - 15. Smeták (Palík), 19. Mocek (Vajda, Smeták), 39. Svačina (Dušek), 40. Dušek (Tejkl), 55. Sluštík (Tejkl). Rozhodčí: Malíř - Hanzlík, Klapetek. Vyloučení: 11:16, navíc Plachký, Gulda 5+DKU - Tejkl 10OT, Palík 5+DKU, Měkýš 10OT+DKU, Smeták 5+10OT+DKU. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 90. Střely na branku: 49:29.

Eršek (41. Vašut)- Plánovský, Tichý, Plachký, Vrabel, Čermák Gulda, Trefil - Havlíček, Polok, Kocián - Herman, Chalupa, Vlašánek - Tošenovjan, Jurdič, Wolf.

Iláš - Měkýš, Palík, Parma, Šiška, Tinka, Tomis, Vajda - Adámek, Belanec, Dušek, Mikula, Mocek, Tejkl, Smeták, Svačina, Šofér, Sluštík, Jelšík.