Boj o šesté místo pokračuje, Slezan zvítězil v Uničově!

• středa 05. ledna 2011
  • Jan Šimek, Tomáš Kubánek

Hokejisté opavského týmu mířili na led posledního Uničova s jasným cílem - zvítězit. A to se svěřencům Karla Suchánka podařilo. Opavští hokejisté si v první polovině zápasu vypracovali tříbrankový náskok a vypadalo to, na jednoznačné vítězství. Uničov však dokázal zápas dvěma góly zdramatizovat, drama ale utnul Měch, jenž vsítil čtvrtou opavskou branku, o a vítězi bylo definitivně rozhodnuto.

29. kolo, středa 5. 1. 2011

HC Uničov

2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 35. Diviš (Handl), 41. Handl (Diviš) - 14. Kocián (Grofer, Měch), 20. Kocián (Tichý), 29. Mlýnek (Herman, Chalupa), 47. Měch (Tichý, Polok). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 158. Střely na branku: 27:20. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Koloušek - Trojan, Přikryl, Jurča, Prachař, Zúbek, - Hodulák, Pour, Diviš, Frieb, Handl, Anděl, Janda, Rak, Řezáč, Šnejdar.

Šindelář - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrábel, Vitásek, Kysela - Grofek, Měch, Kocián - Suchánek, Polok, Pavelek - Herman, Mlýnek, Chalupa - Křesťan, Kříž, Černý.

Opavští do zápasu vstoupili jak se na favorita sluší. Měli více ze hry a také brankáře Kolouška často zaměstnávali nebezpečnými střelami. Žádnou jej však nedokázali překonat, a to ani v úvodní přesilovce v polovině první třetiny. Naopak byli to domácí, kteří ve vlastním oslabení podnikli dva šikovné kontry a ohrozili Šindeláře.

Po nepovedené početní výhodě se však Slezané přece jen prosadili. Úvodní branku utkání vsítil Kocián. A to nebylo od hráče s číslem 20 vše. Čtyři sekundy před první sirénou vypálil z levé strany a puk trochu překvapivě skončil znovu za zády Kolouška - 2:0.

Utkání se začalo ubírat očekávaným směrem a když ve 29. minutě zakončil krásný ťukes před brankou domácích Mlýnek, vypadalo to s Uničovem hodně bledě.

Brzy nato však snížil Diviš a chvíli po druhé změně stran využil přesilovku Handl. Jakoby se rodil velkolepý obrat, ale Opavští prokázali svou kvalitu a v klíčové pasáži soupeře do větších šancí nepustili.

Naopak se sami snažili o vstřelení další branky, kterou ve 47. minutě přece jen vsítil Měch.

Pojišťovací trefa Opavské uklidnila. A přestože Uničov měl v závěru možnost dvojnásobné přesilovky, výhru o dva góly už uhájili.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Diváci viděli slušné utkání, které se hrálo nahoru dolů. Bylo poznat, že Uničov se posílil. Když domácí snížili na 2:3, byl to boj, ale nepřipustili jsme žádné větší šance a přidali pojišťovací branku. Výborně zachytal brankář Šindelář, bylo vidět, že hráče jeho jistota hodně posiluje.