Branková přestřelka nakonec vyzněla lépe pro Opavu

• pondělí 04. října 2010

Dramatická podívaná byla k vidění na opavském zimním stadionu v pondělní podvečer. V rámci NOEN extraligy přivítali junioři Slezanu na svém ledě Havlíčkův Brod. Opava musela hned dvakrát dotahovat dvougólové manko, avšak naši borci vždy dokázali vyrovnat a v poslední třetině se dokonce dostali do vedení, které jim vydrželo až do závěrečné sirény.

27. kolo, pondělí 4. 10. 2010

7:6 (2:3, 2:3, 3:0)

BK Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 4. Džemla, 10. Trčka (Faksa, Vítek), 33. Verlič (Džemla), 33. Vítek (Baďura), 41. Verlič (Džemla), 47. Seidler (Mosler), 49. Vaněk (Trčka) - 6. Varga (Szilva, Milfait), 13. Němec, 20. Zohorna (Hadrava), 32. Hadrava (Wasserbauer, Zohorna), 34. Hadrava (Zohorna, Wasserbauer), 37. Milfait (Varga). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150.

Trenčan (37. Novák) - Faksa, Kysela, Rypar, Vitásek, Spusta, Mosler, Otipka, Žídek - Svoboda, Trčka, Vaněk, Vítek, Šimkovič, Baďura, Verlič, Džemla, Slanina, Seidler, Jelen

Pešek - Richter, Bancíř, Ambrož, Šíma, Němec, Šplíchal, Musil, Novotný - Hadrava, Varga, Blažek, Szilva, Ondráček, Zdražil, Havel, Milfait, Doležal, Zohorna, Wasserbauer, Novák

Na góly bohaté utkání přineslo první změnu skóre již ve čtvrté minutě, kdy se bez asistence spoluhráčů dostal do zakončení domácí Džemla. Hosté dlouho neotáleli a již za dvě minuty bylo srovnáno. Trenčana překonal Varga a začínalo se nanovo. Přesně v polovině třetiny vrátil Slezanu vedení Marek Trčka, ovšem za necelé tři minuty přišla opět odpověď hostí, když síť za Trenčanovými zády rozhoupal Němec. Krátce před koncem prvního dějství putoval na trestnou lavici Rypar a Havlíčkův Brod hrál svou první přesilovou hru v zápase. Hra v početní výhodě přinesla hostům kýžené ovoce v podobě vedoucí branky, kterou zaznamenal Zohorna. Úvodní třetinu tak vyhráli hosté poměrem 2:3.

Druhá dvacetiminutovka začala opatrněji, než ta první. Na branky museli diváci nějakou tu dobu počkat. Blízko ke srovnání měl ve dvacáté páté minutě Šimkovič, jenže ten ve vyložené šanci nadvakrát nepřekonal Peška v bráně Brodu. Následovala pasáž, ve které byl aktivnějším týmem Havlíčkův Brod, góly však nepřicházely. Ve třicáté první minutě pak přišla po delší době obrovská možnost Opavy. Při závaru před Peškovou bránou se kotouče dotkli Slanina, Verlič i Džemla, nicméně kotouč v bráně neskončil. Přišel tak zákonitý trest na druhé straně kluziště, klasické nedáš – dostaneš. Autorem havlíčkobrodské branky byl Hadrava a hosté vedli o dva góly. O minutu později se stav opět změnil. Hráč slovinské mládežnické reprezentace v barvách Opavy Miha Verlič se postaral o snížení na rozdíl jedné branky. Uběhlo dvacet vteřin a bylo dokonce srovnáno! Domácí Vítek svou přesnou střelou k tyči nedal Peškovi sebemenší šanci. Neuběhla však ani minuta a už zase vedli hosté, když v krátké době podruhé skóroval Hadrava. Necelé čtyři minuty před druhou sirénou navíc přidal další branku Milfait a hosté tak vedli opět o dvě branky. Šestá branka v opavské síti navíc vyhnala na střídačku gólmana Trenčana, kterého v kase nahradil Novák. Druhou třetinu tak stejně jako tu první vyhrál Havlíčkův Brod poměrem 2:3.

Do poslední dvacetiminutovky vstupovala Opava se dvougólovým mankem. Mazání hostujícího náskoku započalo přesně třináct sekund po vhazování, kdy svým druhým gólem snižoval Verlič. Ve čtyřicáté sedmé minutě si Opava svou velice aktivní a cílevědomou hrou spojenou s napadáním soupeřovi rozehrávky vynutila faul a dostala tak možnost zahrát si přesilovou hru. Tu zužitkoval již po čtvrtminutě domácí Seidler a bylo opět vyrovnáno! Ba co víc! Za další dvě minuty už domácí junioři vedli! Skvělý obrat dokonal svou přesnou trefou Trčka. Po tomto gólu putoval z brány Brodu Pešek, kterého nahradil Zvolánek. Ten musel v samotném závěru utkání ještě čelit dvěma přesilovkám domácích, gól už však nepustil. To stejně ovšem platí i o jeho protějšku Novákovi, který si připsal rovněž čisté konto a i díky jeho zásluze nakonec zvítězili junioři Slezanu 7:6. Hoši děkujem!

Kamil Konečný (HC Slezan Opava):

Zdálo se mi, že jsme hostující hráče podcenili, a to hlavně v první třetině. Soupeř byl dvě třetiny výrazně lepší, ale my jsme zabojovali a díky šťastným brankám jsme si připsali další důležité vítězství. Hosty jsme ke konci přehráli hlavně po fyzické stránce, kondičně jsme na tom byli asi o něco lépe a to dnes rozhodlo.

Milan Chalupa (asistent trenéra HC Rebel Havlíčkův Brod):

Dvě třetiny to byl z naší strany celkem slušný hokej, říkám slušný, protože jsme jsme se dopustili hodně chyb, to ale domácí taky, a proto padlo tolik gólů. Před třetí třetinou jsme si řekli, že už nesmíme tolik chybovat, ale po 15 vteřinách udělal jeden náš zkušený bek chybu, po které padla branka a tím tak nastartoval obrat v zápase.