Čtvrtou výhru v řadě Slezan nezaznamenal, přestřelku ovládla Technika

• sobota 22. listopadu 2014
  • Vojtěch Konečný, Dominik Turan

Zajímavou přestřelku zvládli lépe hráči brněnské Techniky, kteří si tak na své konto připsali osmou výhru v řadě. První třetina skončila nerozhodně 2:2, druhou periodu ovšem ovládli domácí. Ti v ní sice nejprve prohrávali po Wolfově dorážce, následně se ale Brňanům dvěma góly podařilo otočit průběh utkání. Rozhodující branku vsítil v čase 49:53 Petr Štindl, pro něhož to byl druhý zásah v duelu. Slezan snížil minutu a pět vteřin před koncem tercie na rozdíl jediné branky, poslední slovo však měl Štindl, který svým gólem do prázdné svatyně pečetil výhru svého týmu a zároveň dovršil hattrick.

19. kolo, sobota 22. 11. 2014

Technika Hockey Brno

6:4 (2:2, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Brzobohatý (Bustin), 20. Jurča (Látal, Pargáč), 27. Bustin (Brzobohatý), 33. Štindl (Havíř, Brzobohatý), 50. Štindl (Heža), 60. Štindl (Látal, Jurča) – 4. Vítek (Měch), 14. Polok (Svoboda, Tůma), 26. Wolf (Černý L.), 59. Chalupa (Vítek, Polok). Rozhodčí: Netopil - Chocholouš, Mikšík. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Novák – Štindl, Maršálek, Havíř, Odehnal L., Koukal – Odehnal V, Heža, Pargáč, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Brzobohatý, Benýšek, Látal, Bustin, Zábranský.

Šafránek – Kysela, Černý T., Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa.

První třetina nabídla několik pohledných akcí, skóre se otevíralo již ve čtvrté minutě. Hosté z východu Čech se ujali vedení, když Jakub Vítek po nahrávce Měcha střílel mezi betony Nováka. Srovnání přišlo v desáté minutě, i když Opava po první brance ožila, nevyřešila v jednu chvíli správně střídání. Toho využil při přečíslení Michal Brzobohatý s Bustinem, když první jmenovaný vymetl horní růžek Šafránkovy svatyně.

První početní výhoda pro jeden z celků přišla v 11. minutě, Martin Zábranská fauloval, čehož hostující celek využil. Svoboda poslal puk před bránu Nováka, kde byl ke střele připravený Tomáš Polok. Ten svou příležitost ke skórování nespálil a vrátil vedení znovu na stranu Opavy. Aktivní celek měl o něco víc ze hry a až když už to vypadalo, že stav 1:2 vydrží i přes přestávku, přišlo vyrovnání z hole domácích. Sedmadvacet vteřin před první sirénou se zachtělo opravdu pěkné kombinaci Látalovi s Petrem Jurčou, který svou dvanáctou přesnou ránou v sezóně srovnal.

Na začátku prostřední periody měli Vysokoškoláci našlápnuto poprvé v zápase k tomu dostat se do vedení, když Látal mohl zamést puk do prázdné brány Šafránka. Kotouč ale nenasměřoval optimálně a do vedení se potřetí v zápase dostali hosté. Petr Wolf šlápnul a nabral tempo do přečíslení, ve kterém chtěl nahrát na střelu do prázdné brány druhému sjíždějícímu útočníkovi. Na to byl Novák připraven a již se začal přesouvat, k jeho smůle se ale puk odrazil od hole domácího beka okamžitě zpět k Wolfovi a ten neměl problém zakončit do Novákova protipohybu.

Potřetí v zápase ale také dokázala Technika vyrovnat a to hned po čtyřiceti vteřinách. Brzobohatý nahrál z levého rohu na Petera Bustina, který střelou nad vyrážečku Šafránka srovnal krok s opavským celkem. V půlce zápasu měl obrat na holi Zábranský, který svůj výlet přes půlku hřiště zakončil až u opavského gólmana. Ten ale svou výstrojí kotouč zachytil a obrat se dokonal až o něco později. V čase 32:49 napřáhl na modré čáře Petr Štindl a dělovkou k tyči strhnul vedení na stranu Techniky – 4:3.

Aktivní Slezan se snažil do konce třetiny vyrovnat, seč mu síly stačily, avšak ani v závěrečných minutách druhého dějství se jim nepodařilo oplatit Brňanům gól do šatny.

V závěrečné periodě byla hra hostujícího celku poznamenána hlavně početními nevýhodami, v jednu chvíli seděli na trestné lavici dokonce tři opavští hráči. Toho Technika využila, svůj druhý zářez v zápase přidal brněnský obranný brankostroj Petr Štindl, načež si trenér hostujícího celku vyžádal oddechový čas pro svůj tým. Přišly však další tresty pro hosty, což honbu za vyrovnáním značně zpomalilo a až v čase 58:55 se hosté radovali z kontaktního gólu. Petr Chalupa dokázal vykřesat jiskru naděje po nahrávce Vítka.

To ale bylo ze strany Slezanu vše. Vteřinu před koncem se stal hrdinou kdo jiný, než domácí produktivní bek Petr Śtindl. Po nahrávce od Látala dokončil hattrick do prázdné brány, přičemž uzavřel stav zápasu. Technika tak vydřela proti Opavě osmé vítězství v řadě a i nadále zůstává na druhé příčce druholigové tabulky skupiny východ.

Vlastimil Odehnal (VSK Technika Brno): Dnes to bylo vyloženě vydřené vítězství, protože máme velkou marodku v obraně, hrál nám jeden útočník na beku, máme tři obránce ze základní sestavy zraněné. V začátku jsme nebruslili, ale časem se hra zlepšila, kluci to dneska odedřeli vůlí.

David Musial (HC Slezan Opava) : Po první třetině jsme se dostali do zápasu, vždycky jsme vedli o jeden gól, potom jsme Techniku individuálními chybami dostali zpátky do zápasu. A k závěru, z trestné lavice se zápas vyhrát nedá..