Diváci viděli deset branek, šest jich vstřelila Opava

• pátek 07. srpna 2009

V páteční podvečer hostil opavský zimní stadion odvetné utkání v rámci přípravných zápasů mezi domácím Slezan a hosty ze Vsetína. Zápas byl bohatý na branky. Diváci viděli gólovou přestřelku a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Nakonec rozhodla nedisciplinovanost hostů, kteří se zejména v druhé polovině zápasu nechávali neustále zbytečně vylučovat a Opavští toho dokázali využít ve svůj prospěch. Slezan nakonec zaslouženě zvítězil 6:4.

2. kolo, pátek 7. 8. 2009

6:4 (2:2, 1:2, 3:0)

VHK ROBE Vsetín

Branky: 1. Grofek (Černý, Tichý), 6. Wolf (Kříž), 24. Kříž (Weiss, Gulda), 44. Wolf (Kříž, Weiss), 48. Gulda (Kříž, Weiss), 52. Grofek (Černý) - 12. Korčák (Ševčík, Brunec), 15. Bezouška, 22. Rajnoha (Sýs), 31. Knebl. Diváci: 120.

Iláš, (Konečný) - Kukol, Tichý, Bednárek, Plachký, Plánovský, Schreier, Gulda, Grofek, Měch, Černý, Glabazňa, Chalupa, Tošenovjan, Suchánek, Polok, Wolf, Kříž, Weiss.

Hromada, (Kurtin) - Pšeja, Šimek, Černý, Rajnoha, Kapr, Bezouška, Tesařík, Kořistka, Staša, Korčák, Ševčík, Brunec, Knebl, Klabačka, Ašer, Valigura, Plachtovič, Sýs.

Více jak stovka fanoušků viděla po delší době v akci domácí borce v bíločervené. A Slezan vstoupil do zápasu úspěšně. Už po 37 vteřinách hry se do černého trefil Tomáš Grofek. V 6. minutě bylo ještě veseleji. Po pěkné akci, kterou vymyslel Kříž, zvyšoval Petr Wolf již na 2:0. Poté však Opava polevila a na ledě dominovalo hostující mužstvo. Ve 12. minutě snižoval hostující Korčák a o tři minuty později srovnával Bezouška na 2:2.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe hosté. Vsetín poprvé vedl zásluhou Rajnohy. Opava bleskově srovnala, když se pěknou trefou nemýlil Ondřej Kříž. Poté následovala pasáž plná vyloučení. Opava hrála přesilovou hru a málem také skórovala, avšak jeden z hráčů Slezanu byl při útočné akci poměrně nevybíravým způsobem atakován. Domácí jako by přestali hrát, přestože sudí Klapetek nechal hru nesmyslně pokračovat. A hosté se z brejku nemýlili a šli opět do vedení. Úspěšným střelcem byl Knebl.

To bylo však ze strany Valachů vše. Opava třemi brankami dokázala v posledním dějství dokonale zvrátit stav na svou stranu. Mnoho tomu nahrál také fakt, že Vsetín hrál téměř celou třetinu v oslabení. Ve 44. minutě srovnával Petr Wolf na 4:4. Do vedení šli domácí o čtyři minuty později zásluhou Tomáše Guldy. Dílo pak dokonal v 52. minutě Guldův jmenovec Grofek.

Opava tak v druhém přípravném duelu zvítězila nad celkem Vsetína 6:4. V dalším zápase se Slezan představí v úterý na ledě Šumperka.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava)
Ze začátku utkáni jsme hráli hodně kombinačně a dopracovali jsme se k vedení. Poté jsme přestali bruslit, provinili jsme se zbytečnými fauly a soupeře jsme tak vrátili do hry. Jsem rád, že se utkání takhle vyvinulo, protože prvních deset minut jsme opravdu dominovali. Poté jsme začali chybovat, hlavně v útočném pásmu, nedokázali jsme pokrýt vsetínské hráče a nabízeli jsme soupeři útočné akce dva na jednoho, což by se pak v soutěži nemělo stávat. Chtěli jsme dnes hrát hlavně útočný hokej pro diváky a myslím si, že se nám to podařilo. Do utkání nezasáhl David Kovalovský, který dohání manko v přípravě. Chyběl rovněž Ondra Měkýš a také Ivo Kocián, který leží v nemocnici po otřesu mozku. Kamil Glabazňa pak kvůli technickým věcem odehrál pouze první třetinu.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín)
Myslím si, že jak dnešní, tak středeční domácí zápas jsme poté, v jaké jsme zátěži, odehráli dobře. Dnes jsme viděli slušné utkání, které mělo tempo. Škoda těch chyb, kterých jsme se dopouštěli, ale to vyplývá hlavně z toho, že kluci jsou v laktátu a síly s postupem času ubývaly. Důležité je, že utkání mělo rychlé tempo, že si kluci zahráli, zabruslili a výsledek je už pouze zpestření pro domácí.