Dobrá práce! Slezan dobyl led Techniky, která doma poprvé padla

• středa 16. října 2013

Hokejisté opavského Slezanu se vrací ze stadionu brněnské Techniky s vítězstvím. Po první třetině sice na ledě favorita prohrávali, nicméně díky povedené druhé dvacetiminutovce Opavští skóre otočili. Ve třetím dějství už branka nepadla ani na jedné straně, a tak si Slezané po fotbalovém vítězství 2:1 připsali cenný skalp Brna.

10. kolo, středa 16. 10. 2013

Technika Hockey Brno

1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Klimeš (Štindl, Benýšek) – 27. Polok (Vlašánek, Svoboda), 32. Černý (Wolf). Rozhodčí: Held – Linhart, Lošťák. Vyloučení: 5:8, navíc Wolf 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 198. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Chvátal – Klimeš, Štindl, Zapletal, Havíř, Košecký, Habrovec, Dittrich – Česnek, Fadrný, Jurča – Odehnal, Benýšek, Hnilička – Brzobohatý, Zábranský, Látal – Pargáč, Bělohlávek, Čtvrtníček.

Šafránek - Vrabel, Galvas, Kysela, Bednárek, Tichý, Pavelek - Wolf, Měch Černý - Vítek, Polok, Svoboda - Vlašánek, Baďura, Kocián - Skoumal, Chalupa, Herman.

Technika vstoupila do zápasu vyloučením, které si odseděl Habrovec. Dlouho toto oslabení ale netrvalo, protože i hostující kapitán Měch dostal dvě minuty. Od té chvíle získali Brňané převahu, kterou si udržovali po celu třetinu. Ve 4. minutě ještě Benýšek nedokázal proměnit parádní přihrávku od Hniličky, ale v 7. minutě už se Brňané prosadili, a to zásluhou Tomáš Klimeše, který v dvojnásobné přesilovce mířil přesně – 1:0. Technika Opavu téměř k ničemu nepouštěla a vytvořila si ještě několik šanci, včetně Benýškovy nastřelené tyče. V několika dalších přesilovkách už se ale Vysokoškoláci neprosadili a v třetině jsme tak více gólů neviděli.

Vstup do druhé části Technice vyšel parádně, když hned ve 21. minutě se na modré dostal k puku Pargáč a uháněl sám na Šafránka. Nastřelil ovšem pouze tyč! Po této velké šanci na zvýšení vedení upadla brněnská aktivita a hokej na pět minut ztratil své parametry, které ho dělají tak atraktivním. Nicméně poté přišlo opavské vyrovnání, když zničehonic vyzval Vlašánek Tomáš Poloka ke skórování a ten jako správný forvard nepohrdnul – 1:1. Tento gól přinesl velké oživení oběma mužstvům a hned minutu nato trefil hostující Černý tyč! Ve 32. minutě se už ale Opavané radovali, když se prosadil právě Lukáš Černý z mezikruží – 1:2. V dalších minutách bylo vidět na Technice, jak moc chce vyrovnat, ale už se jí to nepodařilo. Šance na zvýšení měla i Opava, nicméně ani ta už se ve druhé třetině neprosadila.

Začátek třetí třetiny byl trochu opatrný a Brno před vyrovnáním brzdila vlastní nedisciplinovanost. Po dvou brněnských vyloučeních došlo k boji o každý kousek ledu a zvýšenou aktivitu Techniků. Nicméně v 51. minutě mohli udeřit hosté, když Černý podruhé v zápase trefil tyč. Technika si na konci ještě snažila ještě vytvořit tlak, ale ani v šesti hráčích už vyrovnat nedokázala i přes velké šance Jurči a Habrovce.

Technika tedy poprvé ztratila body na vlastním ledě. Naopak Slezan uspěl na ledě druhého týmu soutěže a zůstává v kontaktu se špicí tabulky.

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno):

Utkání jsme začali celkem dobře i díky přesilovkám. Bohužel jsme je nevyužili a od druhé části přišla laxnost celého mužstva a nikdo si neplnil věci, které jsme si před zápasem řekli. Snažili jsme se ten zápas ještě zvrátit, ale Opava výborně bránila, nepustila nás do šancí a myslím si, že si za tu třetí třetinu zasloužila vyhrát.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Jsem rád, že po první třetině, která byla z naší strany špatná zejména díky chybějícímu pohybu, jsme se zlepšili a skóre otočili. V závěru jsme mohli rozhodnout, ale Měch s Černým před domácí brankou neuspěli. Naštěstí jsme náskok nepustili. Výhra na Technice je pěkná, ale pro nás jsou všechny body cenné, ať je získáme kdekoliv.