Dorost neuspěl v důležitém zápase s Třebíčí

• pátek 19. ledna 2007
  • Michal Berg

O p a v a - Přestože dokázali stáhnout dvojbrankové vedení soupeře, ani napočtvrté v letošním roce se dorostencům nepodařilo bodovat. Po čtyřech zápasech tak jak dorostenci, tak nemocí decimovaní junioři, stále čekají na první novoročí body. Po základní části tak dorost okupuje v tabulce devátou příčku s osmibodovým náskokem před osmou Olomoucí.

36. kolo, čtvrtek 18. 1. 2007

3:5 (1:3, 2:0, 0:2)

SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 17. Ondričko (Koryčanský), 29. Musial (Ondričko), 40. Bolacký (Koryčanský) - 1. Kesner, 9. Stahorský (Vyhnálek), 19. Klíma (Kesner), 42. Krutiš (Němec), 60. Klíma. Rozhodčí: Trombík - Brada, Hanzlík. Vyloučení: 5:6, navíc Krutiš (TRE) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 170. Střely na branku: 41:35.

Trenčan - Zacpálek, Koryčanský, Žídek, Kukla, Dohnal, Chvostek - Ondričko, Bolacký, Musial - Fišara, J. Vítek, Urban - Slanina, Džemla, Baďura - Gulda Petr.

Mikulka - Rajský, Hájek, Studený, Švaříček, Sobotka, Čtveráček - Stahorský, D. Vítek, Vyhnálek, Mikule, Kesner, Němec, Krutiš, Klíma, Molák, Křenek

V důležitém zápase, před kterým ztrácela devátá Opava na osmou Třebíč pouhé čtyři body, chyběla domácím dvojice nemocných útočníků Machovič a Žalčík a Slezan se musel obejít také bez Hruzíka a Seidlera, kteří se vrátili po hostování do Vítkovic. Úzký kádr domácích tak musel čelit Horácké Slavii, která se po čtyřech porážkách snažila vybojovat první letošní body a posunout se dál od sestupové příčky.

Úvod zápasu vyšel hostům ideálně. Neuplynulo ani půl minuty a Karel Kesner otevřel skóre. Když pak v deváté minutě přidal po akci Vyhnálka Dominik Stahorský druhou branku, vypadalo to s domácími špatně. V 16. minutě sice Ondričko dorážkou Koryčanského střely v přesilovce snížil, dvojbrankové vedení ale vzápětí hostům vrátil urostlý útočník Klíma.

Ve druhé třetině měli mírně více ze hry domácí a také se jim podařilo zvýšenou aktivitu přetavit ve srovnání skóre. Nejprve přidal svou 17. branku v sezóně nejlepší střelec Slezanu David Musial a v poslední minutě druhé třetiny po nahrávce nejproduktivnějšího obránce dorostenecké extraligy Koryčanského vyrovnal Bolacký. I tato branka padla v přesilovce.

Vyrovnaný stav ale vydržel jen necelé dvě minuty. Po velké šanci domácího Vítka se puk dostal na druhou stranu hřiště, kde Němec ideálně uvolnil Krutiše a hosté opět vedli. Od tohoto okamžiku se na ledě více bojovalo než hrálo, šancí bylo k vidění jen málo a když se v závěru chtěli domácí pokusit o hru bez brankáře, zkazil jim to faulem Ondričko. V poslední přesilovce zápasu tak hostující Klíma přidal svou druhou branku a rozhodl o konečném skóre 5:3 z pohledu Třebíče.

Fotografie ze zápasu

Při této šanci byl brankář Mikulka překonán, Fišara ale puk do branky nedopravil.

Ke střele napřahuje třebíčský David Vítek.

Žídek kontroluje posunutou Trenčanovu branku.