Dorostenci nestačili doma na Třinec

• pátek 12. prosince 2008
  • Daniel Bartonec

Domácí si v tomto střenutí vytvořili řadu gólových šanci, ale využili pouze tři. Hosté naopak byli v tomto směru lepší a prosadili se hned čtyřikrát. Za Slezan se postupně mezi střelce zapsali Trčka, Patrik Novák a Piskoř. Opava tak doma po dobrém výkonu na Oceláře nestačila a prohrála 4:3. Příští utkání sehrají naši dorostenci zítra v Jihlavě od 12:00.

30. kolo, pátek 12. 12. 2008

3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 17. Trčka (Vaněk, Opálek), 30. Novák P. (Roupec, Piskoř), 50. Piskoř (Roupec) - 4. Chvostek M. (Faksa, Bumbál), 9. Senzel (Teper), 24. Chvostek M. (Faksa), 49. Faksa (Senzel). Vyloučení: 4:2, navíc Burzala (TRI) 10 min OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

Machovský ( Novák J.) - Roupec, Dufek, Mosler, Matušinský, Šaur, Opálek - Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák P., Jaroš, Kývala, Harazim, Otipka, Máj, Stloukal, Beránek

Sklenář J. (Chvostek D.) - Senzel, Valentík, Kurzok, Burzala, Szewiieczek, Sklenář V., Teper - Faksa, Rapáč, Vrba, Chvostek M., Bumbál, Matuš, Ižacký, Šebek, Labaj, Smuž, Uher, Číhal

Slezan sice vstoupil do utkání lépe, ale ani nebezpečná střela Dufka neskončila za zády třineckého brankáře. Byli to naopak hosté, kteří se mohli radovat z první branky v tomto zápase. Ve 4. minutě se prosadil třinecký Michal Chvostek, který sólo od modré čáry zakončil přesnou střelou. Třinec působil i v dalším průběhu tohoto duelu lepším dojmem a 9. minutě to již bylo o dvě branky. Oceláři hrál přesilovku. Na modré si vyměnil puk Teper se Senzel a posledně jmenovaný nedal šanci Machovskému zasáhnout - 2:0. Třinečtí hráli i nadále lépe než domácí a prakticky je k ničemu nepustili. Výjimkou zůstala 17. minuta. Marek Trčka převzal přihrávku od Vaňka a střelou z prostoru kruhů mířil přesně. Slezan tato branka povzbudila, ale do konce třetiny to již nevedlo k žádnému zásahu. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro Třinec.

Slezan vstoupil i do prostřední části velmi aktivně. Ovšem své šance opět domácí nevyužili. Tu největší zazdil Dominik Piskoř, který měl před sebou prázdnou branku, ale nakonec trefil pouze lapačku hostujícího brankáře Sklenáře, který si tak připsal na své konto neuvěřitelný zákrok. Tato zahozená šance nezůstala dlouho bez potrestání. Ani ne za dvě minuty se totiž prosadil podruhé v tomto utkání Michal Chvostek a hosté opět vedli o dva góly. Neproměňování šancí na domácí straně ukončil až v polovině zápasu krásnou střelou po přihrávce Roupce opavský forvard Patrik Novák. Slezan převzal režii zápasu a vytvářel si velké množství gólových šancí. Ty však postupně neproměnili Dufek, Beránek a střelec druhé branky domácích Patrik Novák. I po druhé třetině tak hosté vedli o jednu branku.

Opava se snažila hned od prvních minut poslední třetiny srovnat skóre, ale vždy ztroskotala na výborném Sklenářovi v brance Ocelářů. Třinec pořádně zaútočil až v polovině této třetiny. Machovský se však proti střele Smuže z bezprostřední vyznamenal. Ovšem ani na za minutu již lomil puk ze své sítě. Postaral se o to střelou od modré Faksa. Opava však nesložila zbraně a za minutu to bylo jen o jednu branku. Roupec nahrál nehlídanému Piskoři, pro kterého již nebyl problém prostřelit Sklenáře. Od této branky však hra upadla do průměru a k vidění mnoho šancí nebylo. Opavské poslal za zbytečný faul Trčka do čtyř a bylo po nadějích. Domácí nenavázali na výhru v Šumperku a s Třincem nakonec prohráli 4:3.