Dorostenci podlehli v divokém zápase Kladnu

• pátek 21. listopadu 2008
  • Martin Kubánek

O p a v a - Slezan nezachytil úvod zápasu a už v 5. minutě prohrával o dvě branky. Vyrovnání přišlo až ve druhé třetině, ale domácím nevydrželo dlouho. Po dalších brankách Kladna se zdálo být rozhodnuto, ale Opava se opět vzchopila, zabojovala a utkání ještě zdramatizovala. Ve chvíli, kdy domácím chyběl ke srovnání jediný gól, vsítil soupeř branku po přerušení hry rozhodčím. Nicméně gól byl uznán a Středočechy nakopnul. Vedení jž kladenský celek udržel a pokračoval v gólové nadílce až do devíti. Po divokém průběhu tedy Slezan podlehl Kladnu 5:9.

21. kolo, pátek 21. 11. 2008

5:9 (0:2, 2:3, 3:4)

HC KEB Kladno

Branky a nahrávky: 25. Roupec (Novák P., Piskoř), 30. Vaněk (Trčka, Lebeda), 45. Otipka (Máj), 50. Uvíra (Šaur, Dufek), 51. Opálek (Kývala) - 4. Gottlieb (Dittrich, Novák J.), 5. Butor (Doskočil, Motejlek), 31. Strnad (Stach), 37. Butor (Doskočil, Hammerbauer.), 40. Doskočil (Sekáč, Butor), 45. Stach (Strnad), 56. Doskočil (Gottlieb, Butor), 58. Butor (Doskočil, Sekáč), 59. Doudera (Stach, Doskočil). Rozhodčí: Smeták - Jureček, Pala. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 90. Střely na bránu: 22:25 Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6, 5:6, 5:9.

Novák - Hájek, Roupec, Dufek, Mosler, Šaur, Lebeda, Opálek - Mikuda, Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák P., Březina, Otipka, Máj, Stloukal, Jaroš.

Ilašenko (41. Sýkora) - Steigauf, Vodák, Gutwald, David, Motejlek, Doudera - Gottlieb, Obr, Doskočil, Sekáč, Dittrich, Strnad, Stach, Hammerbauer, Novák J., Butor, Znamenáček, Redlich.

Kladenští hokejisté překvapili Slezan již v úvodu zápasu. Nejprve se trefil přesně z rychlého útoku Gottlieb, po něm hned o minutu později Butor. V 9. minutě mohla Opava snížit, když útočník Vaněk vypíchl obráncům Kladna puk na modré čáře a řítil se sám směrem na Ilašenka. Na poslední chvíli jej dostihnul Doskočil a odvrátil hrozící nebezpečí. Další minuty úvodní třetiny patřily především domácím, kteří se usilovně snažili tvořit hru, měli navrch nad soupeřem, ale gólové vyjádření před první přestávkou nepřišlo.

Ve druhé části se vedlo Slezanu o poznání lépe. Ve 25. minutě se podařilo snížit na rozdíl pouhé branky v přesilové hře Roupecovi. Slezan zabojoval a výsledkem byla zanedlouho vyrovnávací branka z hole Vaňka, který zakončil nájezd efektivním blafákem. Jenže o sedm sekund později sebral domácím úsměv z tváře Strnad, jenž po buly přetavil vedení opět na stranu Středočechů. Do konce druhé třetiny inkasovali domácí ještě dvakrát. Při čtvrté brance nedokázali obránci uhlídat dvojici hráčů Butor – Doskočil a prvně jmenovaný zakončil nemilosrdně do protipohybu Nováka. Další trefu přidal Doskočil opět po chybě opavské obrany.

Skóre 2:5 nedávalo přiliš nadějí do poslední třetiny, avšak Slezan se přece jen vzchopil a začal soupeři sázet branky, které znamenaly zdramatizování. Ačkoliv šestou branku vsítil Stach, ihned po něm začala kanonáda domácích. Během šesti minut se prosadili Otipka, Uvíra a Opálek. A rázem svítilo na tabuli pouze 5:6 pro hosty. Domácím se nadala upřít snaha, jenže jak se ukázalo, Slezan dostal prostě v utkání tvrdou lekci z produktivity. Doskočilova sedmá branka ovšem padla až po přerušení hry rozhodčím a domácí se zlobili právem. Slezan už po této brance neměl síly ani příliš času zápas zvrátit. Butor s Douderou upravili v závěru ještě stav na konečných a zasloužených 5:9 pro hostující mužstvo.