Dorostenci porazili Vítkovice v prodloužení

• sobota 01. prosince 2007
  • Martin Kubánek

Slezanu se v prestižním derby podařilo již podruhé za sebou urvat vítězství na svou stranu v prodloužení, a to zásluhou Patrika Džemly. Opavský forvard sehrál výborný zápas, který okořenil hattrickem. Domácí se tak mohli nakonec radovat, i když v průběhu zápasu museli spíše dotahovat.

26. kolo, sobota 1. 12. 2007

3:2p (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

HC Vítkovice

Branky: 15. Džemla (Vítek, Koschatzký), 44. Džemla, 61. Džemla (Kysela, Dohnal) - 8. Řehák (Bartošák), 21. Hlinka (Kucsera, Slovák). Rozhodčí: Libiger - Poruba, R. Vengřín. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 60.

Machovský - Faksa, Roupec, Kysela, Rýpar, Žídek, Dohnal - Vaněk, Wittek, Novák, Vítek, Trčka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura, Chvostek.

Mrázek - Prokop, Pastor, Bartošák, Polášek, Kovář, Hudeček, Hruzík - Kilnar, Řehák, Včíslák, Vicherek, Gutierrez, Šebesta, Slovák, Hlinka, Stránský, Němec, Kucsera, Mareček, Šaitar.

Domácí vlétli na svého soupeře bez respektu a byli to oni, kdo diktoval tempo hry v počátečních minutách. Na začátku se hned usadili v útočném pásmu, avšak dlouho se nedokázali prosadit. Daleko nebezpečnější byli v tomto ohledu hosté z Vítkovic. Do první vážnější šance se dostal Jan Šebesta, jenž si najel mezi kruhy, vypálil, ale brankář Machovský stačil na jeho pokus zareagovat. V 8. minutě se již skóre poprvé měnilo. Vítkovický bek Bartošák vyslal kolmou přihrávkou do dobré příležitosti Jana Řeháka, který našel skulinku mezi betony Machovského. Domácí inkasovaný gól probudil, k oživení jejich hry jim pomohlo i následné vyloučení soupeřova hráče. Jenže malá střelecká aktivita jim nedala mnoho nadějí na vyrovnání, Vítkovice také dobře bránili své pásmo.

Oba celky se potýkaly v této části hry s nepřesností svých nahrávek a hra vypadala poněkud rozpačitě. Opavským se ale určitá snaha upřít nedala, daleko více se zdržovali na polovině soupeře. V 15. minutě se skóre měnilo podruhé, tentokrát se radovala Opava. Zásluhou Patrika Džemly, který tak načal své úspěšné představení v tomto zápase, byl stav srovnán na 1:1. Tímto výsledkem skončila první třetina. Do té druhé vlétli jako uragán hosté.

Pouhých jedenáct vteřin po zahájení třetiny stačilo Michalu Hlinkovi k tomu, aby rozvlnil síť za opavskou jedničkou. Slezan tato branka očividně zaskočila, protože následující dlouhé minuty se nedělo na ledě téměř nic, co by stálo za zaznamenání. Hra se čím dál více začala ubírat do vlažného hokeje, jemuž chyběly šance a střely. Oba mančafty spíše sváděly boj o kotouč, aby jej vzápětí darovaly svému protivníkovi.

Do poslední části utkání vstoupil lépe domácí Slezan. Džemlovo lehké nahození z relativně velké vzdálenosti znamenalo překvapivou branku pro Opavské. Slezan vycítil možnost, že by se mohl dostat i do vedení, jenže jeho přesilové hry ukazovaly spíše na nemohoucnost a neschopnost vytvořit si vůbec prostor pro střelu. Slibnou šanci si v tři minuty před koncem zápasu vypracoval Michal Hlinka, ale jeho střelu Machovský kryl. Na druhé straně se již radovali Opavští, kteří podle nich vsítili branku, jenže ji rozhodčí nakonec neuznal. Z následného protiútoku zahrozili opět Vítkovičtí. Jejich snaha však nevyústila v branku, a tak muselo rozhodnout až prodloužení. V něm si lépe počínala Opava. Zásluhou Patrika Džemly, jeho třetího gólového zářezu, si tak mohli připsat další vítězství.