Dorostenci přehráli Liberec

• pátek 19. října 2007
  • Martin Kubánek

O svém vítězství rozhodli hráči Slezanu ve druhé třetině zápasu, kdy si vypracovali třígólový náskok. Hosté ze severu Čech v třetí třetině utkání zdramatizovali, ale nedisciplinovanost v závěru jim nedovolila vytvořit si tlak a jejich gol v poslední minutě přišel pozdě. Opavské vítězství pak pečetil golem do prázdné branky Koschatzký. Další zápas čeká na opavské dorostence již zítra, kdy od 12:00 hostí Mladou Boleslav.

15. kolo, pátek 19. 10. 2007

HC Bílí Tygři liberec

Branky: 8. Wittek (Žídek), 18. Vaněk (Novák, Roupec), 29. Koschatzký (Džemla, Wittek), 40. Mach (Roupec), 60. Koschatzký (Wittek) - 17. Mulač (Chlouba), 41. Chlouba (Skalický), 60. Chlouba. Vyloučení: 7:8. Diváci: 60.

Machovský - Lebeda, Roupec, Kysela, Rýpar, Zacpálek, Chvostek F. ,Žídek, Dohnal - Vaněk, Wittek, Novák, Zona, Trčka, Fišara, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura, Chvostek M..

Pyrochta - Jurčák, Kulda, Lacek, Sobotka - Vašek, Bortňák, Jánošík F., Bulíř, Bulva, Jánošík A., Fillipi, Skalický, Chlouba, Maďar, Knap, Mulač, Dám, Miškovský, Vlach.

Do utkání vstoupil lépe Slezan, který se více hrnul před branku Severočechů. Počáteční aktivitu zúročili domácí zanedlouho ve vedoucí branku. Z prostoru mezi kruhy napálil Wittek kotouč přesně do liberecké svatyně. Opava se dál prezentovala útočnou hrou, do dobré střelecké pozice se v 11. minutě dostal Filip Chvostek, ale na jeho střelu stihl gólman Pyrochta zareagovat. Soupeř se však přece jen do konce třetiny oklepal a po Mulačově pokusu bylo skóre srovnáno na 1:1. Tento stav nevydržel popravdě příliš dlouho. Zhruba dvě minuty před odchodem do kabin tečoval Filip Vaněk střelu Nováka od modré a liberecká jednička byla nucena lovit puk ze své sítě.

Následně došlo k několika vyloučením na straně Opavy, čímž nabídla dobrou příležitost hostům. Na začátku druhé dvacetiminutovky málem pokračující početní převahu využil Sobotka, ale jeho ránu zastavila tyč. Ve 29. minutě se opět radovala Opava. Wittek nahodil od modré čáry kotouč směrem k bráně, tam se jej ujal nikým neatakován Džemla a naservíroval ho přímo na hůl Koschatzkého. Ten se nemýlil. Brzy nato se zrodila další šance Opavy. Wittek ujížděl sám na Pyrochta, ale jeho střela těsně minula bránu. Ve 40. minutě se zapsal mezi gólové střelce v tomto utkání také Marek Mach, když svou šikovnou tečí poslal svůj tým již do tříbrankového vedení.

Hosté se částečně vzpamatovali na začátku poslední třetiny. Střelu Skalického brankář Machovský stačil vyrazit před sebe, jenomže puk se rázem ocitl na hokejce Romana Chlouby, který snížil na rozdíl dvou branek. Hosté vycítili možnost s výsledkem ještě něco udělat, nicméně jejich snažení místy přerůstalo až v nervozitu a strkanice před brankami. Opava nechtěla s blížícím se závěrečným hvizdem připustit drama, ale nakonec se tak stalo. Čtyřicet sekund před koncem zápasu se prohnal mezi opavskými obránci opět Chlouba a trefil se do černého. Severočeši zkusili v posledních vteřinách hru bez brankáře, ta jim ovšem nevyšla. Naopak domácí Koschatzký stvrdil výsledek zápasu na konečných 5:3 ve prospěch Slezanu.