Dorostenci přestříleli vedoucí Hamé

• sobota 09. prosince 2006
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Jakoby to snad ani nebyl ten suverenní Zlín, který s přehledem vede tabulku. Opavští dorostenci srdnatým výkonem předčili svého soka především v první třetině, v níž už ve 13. minutě vyhnali brankáře hostů na střídačku. Valaši sice poté přidali, ale přiblížili se vždy maximálně na rozdíl dvou branek. Slezan si tak po zlepšených výsledcích v posledních utkáních může odpočinout od starostí s udržením a začít pošilhávat po vyšších příčkách.

28. kolo, sobota 9. 12. 2006

6:4 (4:1, 1:1, 1:2)

Berani Zlín

Branky: 7. Ondričko (Musial), 10. Koryčanský (Musial), 13. Žalčík (Machovič), 17. Koryčanský (Kukla), 26. Machovič (Koryčanský, Kukla), 50. Žalčík - 11. Šenkeřík (Rachůnek, Finsterle), 37. Rachánek (Jankovský), 43. Vodák (Šenkeřík), 52. Okál (Rachůnek, Šoula). Rozhodčí: Petr - Brada, Rychlý. Vyloučení: 9:12, navíc Křemeček (Zlín) 10 min OT. Využití: 4:3. Diváci: 60.

Polonyi - Hruzík, Zacpálek, Chvostek, Koryčanský, Žídek, Kukla, Michálek - Seidler, Ondričko, Žalčík, Džemla, Vítek, Musial, Machovič, Baďura, Koschatzký.

Hampl (13. Fabrici) - Matějíček, Sadil, Zábojník, Šenkeřík, Vodák, Musil, Horák - Šlahař, Finsterle, Jankovský, Svačina, Tomaník, Laciga, Rachůnek, Šoula, Vodný, Okál, Kopún, Křemeček.

Jasný favorit vstoupil do utkání velmi aktivně a náporem, avšak jasnou šanci si dlouho nevytvářel. Nebezpečně se proháčkoval až před brankáře Polonyiho Tomaník. Domácí se prozatím spokojili s občasnými protiútoky, ale i to jim na otevření skóre stačilo. Přečíslení tři na dva vedl i zakončoval Musial. Jeho dobrou střelu sice Hampl vyrazil, ale na Ondričkovu dorážku byl již krátký. Hamé se snaží ihned vyrovnat, ale jejich převaha je víceméně platonická. To Opavští si vedli o poznání produktivněji. Hned svou první přesilovku využili ke zvýšení náskoku, od modré se prosadil Koryčanský. Stejná situace se opakovala o minutu později, akorát na opačné straně, když nechytatelně pálil Šenkeřík. Za chvíli mohl Okál dokonce srovnat, jenže jeho bekhend z bezprostřední blízkosti mířil několik centimetrů vedle.

A tak uděřilo na druhém konci kluziště. Žalčík si krásně vybruslil až před brankoviště a pohodlně zvýšil opět na rozdíl dvou branek. Pouze poloviční úspěšnost zákroků vyhnala brankáře Hampla na střídačku, jeho místo zaujal Fabrici. Ani on však neuhájil čisté konto dlouho. Dvojnásobné vyloučení potrestal tvrdou ranou opět Koryčanský.

Ve druhé třetině oba týmy dlouho hledaly svou herní tvář. Jako první ji našli domácí. V přesilovce pět na tři nejprve napálil Žalčík tyčku. Poté se však v trochu nepřehledné situaci Machovič už z vedení 5:1 radovat mohl. V těchto okamžicích si Zlínští konečně uvědomili, že by měli s vývojem utkání něco udělat a hned se pustili do honby za vyrovnáním. Jenže Rachůnkova střela mířila jenom do tyčky a Šenkeříkova těsně vedle. Ujala se až otočka Vodného. Hosté nadále měli převahu, ale dobře bránicí Slezané už příliš nebezpečných situací před svým gólmanem v prostřední části nepřipustili.

Zlín snížil až na začátku poslední dvacetiminutovky, kdy opavského brankáře prostřelil Vodák. Velmi kontroverzní okamžik přišel ve 48. minutě. Jankovský se umě proháčkoval až za záda domácí obrany, avšak nepříliš razantně zakončil. Důraz však nechyběl jeho následnému zajetí do lapačky Polonyiho, což nemohlo zůstat bez odvety. Přestože se zlínský útočník do strkanice se Žalčíkem také zapojil, trest vyfasoval pouze obránce Opavy. V následné početní převaze se domácí bránicí čtveřice hodně zapotila, aby tlak Zlína přečkala bez úhony, ale vyplatilo se. V 50. minutě mohl aktivní Žalčík přihrávat na Machoviče, který by jel sám. Útočník se sedmičkou na dresu však zvolil individuální postup a jak se ukázalo, rozhodl se dobře. Jen se přiblížil k útočné modré, vystřelil přes obránce a překvapený Fabrici nestačil včas zareagovat.

Valaši se zmohli už jen na kosmetiskou úpravu, když se před brankovištěm nejlépe zorientoval Okál a z otočky poslal po ledě pomalou střelu, na kterou Polonyi nedosáhl. Závěrečný nápor Zlínských se sice očekával, ale neuskutečnil. Naopak, domácí mohli vítězství pojistit v dalších třech přesilovkách, ale i s výhrou 6:4 byli nadmíru spokojeni.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava): "Kluci se dnes vypjali k velkému výkonu. Od začátku bojovali a také stříleli branky. Je vidět, že mužstvo má po doplnění svoji sílu."