Dorostenci přetlačili Třinec, a vyhoupli se na osmé místo

• čtvrtek 15. února 2007
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - V divácky zajímavém duelu začali mnohem lépe Opavané a hosté se uvolňovali jen díky zakázaným uvolněním. Přesto se drtivému tlaku v první třetině ubránili a ve druhé třetině vyrovnali hru a díky přesilovce se ujali vedení. Ve snaze o navýšení skóre však zapomněli na zadní vrátka a Opava zásluhou proměněného samostatného nájezdu Machoviče vyrovnala. Ještě do konce třetiny rozhozené hosty ztrestala slepenými góly z bezprostřední blízkosti a ujala se dvoubrankového vedení. Do závěrečné třetiny vlítli hosté s velkým elánem a záhy snížili. Pak se zápas zásluhou častéhou vylučování rozkouskoval, což vyhovovalo domácím, kteří už hosty do velké šance nepustili. Posunuli se tak v tabulce před Třebíč, se kterou se střetnou v sobotu.

42. kolo, čtvrtek 15. 2. 2007

3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

HC Oceláři Třinec

Branky: 32. Machovič (Žídek), 38. Stehlík (Chvostek F.), 40. Gulda (Stehlík) - 28. Vojta (Kubiš, Polanský), 45. Hamrozi (Kubiš). Rozhodčí: Kadlec - Brada, Hanzlík. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 90. Střely na branku: 35:38.

Kroček – Koryčanský, Chvostek F., Zacpálek, Dohnal, Židek, Kysela – Stehlík, Ondričko, Džemla, Vítek, Slanina, Gulda, Machovič, Baďura, Koschantzký, Chvostek M., Piskoř, Trčka

Labaj - Gottwald, Kurzok, Ostrížek, Pavlík, Rajnoch, Toman, Vojta - Bajtek, Hamrozi, Kovalský, Kubiš, Martyčák J., Martyčák T., Putniorz, Rufer, Samek, Uher