Dorostenci prohráli v Třebíči až po nájezdech

• pátek 08. prosince 2006
  • Jaroslav Šindelář, Jiří Mokrý

O p a v a - Důležitý bod vydolovali opavští dorostenci na ledě Horácké slavie Třebíč. Vedení jim zařídil ve druhé třetině Juraj Machovič, domácí ale stihli v úvodu třetí třetiny vyrovnat. Gólman Polonyi byl překonán podruhé až v samostatných nájezdech, ve kterých pro sebe uzmuli výhru domácí. Opavané však i tak mohou být spokojeni, jelikož se jim náskok na poslední Olomouc zvýšil na tři body, navíc na šesté místo zaručující playoff jich ztrácejí už jen pět.

27. kolo, čtvrtek 7. 12. 2006

SK Horácká Slavia Třebíč

2:1sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 42. Zeman (Kesner), rozhodující nájezd Kesner - 33. Machovič (Zalčík). Rozhodčí: Mech - Kubičík, Mechová. Vyloučení: 5:15. Bez využití. Diváci: 75. Střely na branku: 40:33.

Novotný - Musil, Studený, Jaroš, Švaříček, Sobotka, Čtveráček, Stahorský, Vítek, Fryauf, Kesner, Zeman, Němec, Krutiš, Klíma, Molák, Křenek.

Polonyi - Hruzík, Zacpálek, Chvostek, Koryčanský, Žídek, Kukla, Seidler, Ondričko, Žalčik, Džemla, Fišara, Vítek, Musial, Machovič, Koschatzký.

Hned po úvodním buly se mezi beky Opavy prosmýkl Jakub Klíma střelou zápěstím trefil tyčku branky, kterou hájil Dalibor Polonyi. Tato šance jakoby předznamenala trápení domácích v koncovce, které je provázelo celým zápasem, a které si vynahradili v závěrečných samostatných nájezdech. Ale nepředbíhejme. Na konci první minuty byl vyloučen první opavský hráč Lukáš Žalčik, ale jak už to u těchto přesilovek zkraje utkání bývá, nerozehřátí domácí tuto přesilovku nedokázali využít, ani si v ní nevytvořili žádný velký tlak. Zajímavostí je, že Žalčik v tomto utkání pykal na trestné lavici celkem pětkrát. Druhá přesilovka domácích přišla v páté minutě, a povedla se jim o mnoho lépe než ta první. Téměř celé dvě minuty se odehrály před Polonyiho bránou, ale gól se domácím i díky výborným zákrokům brankáře Opavy vstřelit nepovedlo. V polovině první třetiny měli Třebíčští výbornou příležitost k otevření skóre. David Musil totiž poslal krásnou kolmici od vlastní branky až na útočnou modrou, přičemž beci Opavy zůstali na červené čáře, ale útočník, na kterého přihrávka mířila ji zpracoval nedokonale a akce skončila v rohu kluziště. Hráči Třebíče byli v první třetině jednoznačně lepším mužstvem. Pomohla jim k tomu nečistá hra Opavy, což rozhodčí nekompromisně trestal. Opavané se k tlaku dostali až v sedmnácté minutě, kdy se udrželi delší dobu v obranném pásmu Horácké Slavie, ale obrany Třebíče je před Filipa Novotného, který hájil její branku nepustila, takže hra se odvíjela spíše v rozích kluziště. V první třetině sice branka nepadla, ale hosté ji vyhráli 5:1 na vyloučené.

Festival přesilových her pokračoval i ve druhé třetině, ale s ním pokračovalo i neproměňování vypracovaných šancí. Když se domácím nedařilo Slezané jakoby vycítili svoji příležitost a udeřili v ve třicáté druhé minutě, kdy se ze skrumáže před Novotného brankou prosadil Juraj Machovič. Asistence u vedoucí branky Opavy byla připsána Lukáši Žalčikovi. Hned o minutu později mohl vyrovnat Třebíčský David Křenek, ale sám před Polonyim neuspěl. V pětatřicáté minutě se do zámku před třebíčskou bránou dostali hosté a jejich tlak ukončil až faul Jakuba Klímy, který si musel jít na dvě minuty odpočinout. Domácí jakoby v této fázi zápasu byli zaskočeni vedením Opavy a hra se jim nedařila podle jejich představ. Ještě v poslední minutě druhé třetiny byl vyloučen domácí Musil za podražení, ale také opavský Vítek také na dvě minuty za sekání. Druhá třetina skončila za pro Horáckou Slavii nepříznivého stavu 0:1.

Třetí třetina začala s jedním vyloučeným na každé straně a hrálo se tedy čtyři na čtyři. Už při plném počtu hráčů na ledové ploše se domácí dočkali vyrovnání. Zamkli Slezany v jejich obranném pásmu a dobrým pohybem v něm kombinovali. Karel Kelner akci ukončil přihrávkou zpoza brány na hokejku Adama Zemana a ten prostřelil Polonyiho. Tato branka domácí postavila na nohy, vytvořili si tlak a měli několik gólových šancí za sebou, ale Polonyi všechny zlikvidoval, Ve dvaapadesáté minutě musel puk zastavit svojí brankářskou maskou. V pětapadesáté minutě byl za filmovaný pád vyloučen domácí Ondřej Němec a hosté tak měli obrovskou příležitost strhnout vedení na svoji stranu. Proti však byl výborně chytající jihlavský host v třebíčské brance Filip Novotný a tak utkání dospělo až do šedesáté minuty za nerozhodného stavu 1:1. Obě mužstva tedy získala po jednom bodu a následovalo pětiminutové prodloužení.

Ani v něm si hosté nedali pozor na fauly a tak v jeho první minutě museli hrát oslabení ve třech proti čtyřem. Vyloučen byl totiž už popáté v zápase Lukáš Žalčik, tentokrát za hákování. V této přesilovce měli největší šanci hráči Slezanu. Petr Seidler totiž vypíchl obráncům jejich rozehrávku a sám ujížděl na Filipa Novotného. Ten však vynikajícím zákrokem jeho pokus o blafák zlikvidoval a udržel tak šance domácích na zisk druhého bodu stále živé. Ještě více pak přiložil pod kotel opavský obránce Adam Kukla, když se nechal vyloučit za naprosto jasné hákování přímo před očima hlavního rozhodčího a to na začátku čtvrté minuty prodloužení. Třebíčští tak mohli až do konce prodloužení hrát opět čtyři proti třem bránícím se Slezanům. Obětavě bránící hosté remízový stav udrželi až do konce šedesáté páté minuty a o vítězi utkání tedy musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Těch se mnohem lépe zhostili Třebíčští. Jako první jel opavský Radovan Ondričko, ale Filip Novotný si ho vychutnal a skórovat mu nedovolil. Poté se k puku ve středovém kruhu postavil Karel Kesner, odpustil si tentokrát hru na nervy diváků, kterou předvedl v minulém utkání s Kometou, kdy mu rovněž při samostatných nájezdech ujel kotouč až k bočnímu mantinelu a nedal Polonyimu žádnou šanci. V těžké pozici byl druhý opavský hráč určený na nájezdy Tomáš Musial. Ani on výborného Novotného nepřekonal a tak měl na své hokejce rozhodnutí kapitán Horácké Slavie David Vítek. Ten perfektním bafákem do forhendu a nahoru rozhodl o tom, že cenný druhý bod získá třebíčský extraligový dorost.