Dorostenci v napínavém utkání proti Kometě zvítězili

• úterý 08. ledna 2008
  • Michal Pokorný

B r n o - Dvě třetiny se utkání dorostenců Opavy proti Kometě zdálo jasnou záležitostí. Slezané vedli už 0:4, ale přesto se z utkání stalo drama z patřičným vyvrcholením. Kometa snížila na 3:4 a poslední tři minuty dobívala opavskou tvrz. Nakonec naši dorostenci vedení udrželi a po zásluze vezou domů všechny tři body.

34. kolo, úterý 8. 1. 2008

HC Kometa Brno

3:4 (0:1, 0:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 42. Heža (Nedvěd), 44. Zemánek (Komínek, Hnilička), 58. Komínek (Zemánek, Hnilička) - 2. Trčka (Novák), 28. Žídek (Zona), 37. Wittek (Novák), 41. Koschatzký (Vítek). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Galanský - Nedvěd, Bilčík, Ježko, Hradil, Horák, Pospíšil, Krejčiřík, Kala, Hlávka, Dujsík, Hnilička, Komínek, Zemánek, Tesař, Maša, Procházka, Heža, Crhák.

Machovský - Faksa, Roupec, Kysela, Rýpar, Chvostek, Žídek, Vaněk, Piskoř, Wittek, Novák, Vítek, Zona, Trčka, Mach, Koschatzký, Kinkor, Baďura, Chvostek.

Přeložené víkendové utkání Komety s Opavou se odehrálo v úterý, 8. ledna. Který ze soupeřů nastoupil do utkání ve větší pohodě, to se projevilo hned ve 2. minutě. Vyloučení brněnského Ondřeje Tesaře Opava dokázala potrestat. V přesilovkové kombinaci se po přihrávce Nováka dostal puk před brankoviště, kde se dvakrát pokoušel dorážet Marek Trčka. Díky svému důrazu a zaváhání domácí obrany se mu povedlo procpat puk mezi Galanského betony a otevřít skóre zápasu – 0:1. Po úvodním gólu se hodně vylučovalo. Další přesilovku neproměnili hosté a na druhé straně mohli Brňané ve vlastní početní výhodě podruhé inkasovat, když se až příliš soustředili na hru v útočném pásmu. Kometa si dokonce zahrála dlouho trvající přesilovku 5 na 3, ale herní vyjádření bylo prachmizerné. Většinu času strávili neúspěšným zakládáním útoku, na brankáře Machovského snad ani nevystřelili. Naopak Opava mohla přidat další gól, ale stav se do konce první třetiny už nezměnil.

Druhá třetina začala obrovskou šancí hostů. Po pěkné kombinaci přes celé hřiště na jeden dotek se do samostatného úniku dostal Jakub Vítek, ale jeho střela zápěstím skončila na boční tyči. Ani z druhé vlny se Opavští neprosadili a domácí si po hrůzostrašném úvodu mohli alespoň na chvíli oddechnout. Stejně tak po pěkné přihrávce Koschatzkého na volného Žídka. Ale i tentokrát neměli hosté přesnou mušku. Hlavní aktér předchozí šance si však v 28. minutě spravil chuť. To se v úniku dostal přečíslení Pavel Zona, s menší dávkou štěstí propasíroval přihrávku přes padajícího obránce právě na výše jmenovaného Vojtěcha Žídka a upravil na 0:2 pro hosty. Převahu Opavy zúročil ještě před koncem druhé třetiny Ondřej Wittek, který dorazil střelu Nováka a vzkázal brněnskému soupeři, že s touto hrou na body můžou ihned zapomenout. Minutu před koncem ještě mohli Slezané upravit na vyšší rozdíl, ale jeden z útočníků nepochopitelně minul prázdnou branku. Konec druhé části.

I poslední dvacetiminutovka začala zostra. Padesát sekund po úvodním buly se dostali do dalšího úniku 2 na 1 Jakub Vítek a Adam Koschatzký. Druhý jmenovaný dostal dobrou přihrávku a výstavní střelou přesně do rohu Galanského branky upravil na vysokých 0:4 pro hosty. Tohle už bylo dost i na malátně působící hráče Komety. Přesně za půl minuty se v rychlé kombinaci prosadil po přihrávce Ondřeje Nedvěda z mezikruží Oldřich Heža - 1:4. Na časomíře skočila přesně 43. minuta zápasu, když se rozvlnila síť po šesté. Bleskový protiútok zakončil zpětnou přihrávkou bekhendem z brankové čáry Tomáš Komínek a Jiří Zemánek bez jakýchkoliv rozpaků poslal puk přesně k tyči – 2:4. Utkání se nám tedy notně zdramatizovalo, nicméně Kometa začala hrát pořádně teprve poslední dvě minuty a to bylo stále málo na to, aby mohli pomýšlet na bodový zisk. Nicméně obraz hry domácích rapidně vzrostl a utkání nabralo vysoké obrátky. Nejprve se do šance dostali hosté, ale Trčkovu dorážku z blízka výborně pokryl Galanský. Na druhé straně chytře přihrál Maša na osamoceného Hežu, který možná trochu zbrkle zakončil přímo do břicha Machovského, který byl daleko z branky. Kometa svého soupeře dostala pod tlak. Trestuhodně zmařil svoji šanci Hnilička, který sám u pravé tyče mohl snížit na jednobrankový rozdíl, ale místo aby trefil poloodkrytou klec, poslal puk mezi ležícím brankářem a levou tyčkou do rohu. V čase 57:17 hrála Kometa první přesilovku ve 3. třetině a sehrála ji bravurně. Početní výhoda trvala přesně 22 vteřin. Po přihrávce Hniličky a Zemánka se z mírného úhlu trefil Tomáš Komínek a na závěr utkání připravil velkou zápletku. Kometa vsadila vše na útok. Nejprve střelou z kruhů těsně netrefil branku jeden z útočníků, potom Heža v podobné situace ještě těsněji minul levou tyč. Galanský dostal pokyn opustit branku až 10 vteřin před koncem, což už bylo příliš pozdě. Přes drtivý závěr se nepovedlo domácím vyrovnat a Opava v lítém boji zvítězila těsně 3:4.

Výhra hostů se dá označit za zaslouženou. Dvě třetiny svého soupeře válcovala a domácí Kometa si počínala dost bezradně. Ovšem strhující třetí třetina znovu ukázala, jak nevyzpytatelný hokej může být a utkání klidně mohlo skončit až v nastavené části nebo na nájezdy.