Dorostenci vyhráli nad Hradcem Králové

• sobota 21. února 2009
  • Martin Kubánek

O p a v a - Hradci se příliš venku nedaří a nejinak tomu bylo také v Opavě. Domácí Slezan nepřipustil po nevydařeném zápase ve Vítkovicích sebemenší zaváhání a zvítězil 5:3. Slezan byl v úvodu sebevědomý a po zásluze se ujal vedení 2:0. Hradci však vyšly některé akce na výbornou a nedovolili dlouho Slezanu odskočit na vyšší rozdíl. Jakmile však Jaroš přidal ve třetí dvacetiminutovce pátou branku, hostům už chyběly síly na zdramatizování.

46. kolo, sobota 21. 2. 2009

5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Královští lvi Hradec Králové

Branky a nahrávky: 8. Piskoř (Roupec, Beránek), 13. Stloukal (Trčka), 32. Novák P. (Šaur, Roupec), 47. Roupec (Beránek), 49. Jaroš - 22. Novák L., 46. Novák L. (Novák J., Gabriel), 52. Filip (Čáp,Pištora). Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Pala. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:0. Diváci: 60. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.

Novák J. (46. Kober) - Hájek, Roupec, Dufek, Mosler, Šaur, Lebeda, Opálek - Mikuda, Trčka, Jaroš, Piskoř, Novák P., Kývala, Stloukal, Beránek.

Pavelka - Pištora, Kováč, Čáp, Synek, Žák, Poláček - Hradecký, Ouzký, Novák J., Ropický, Vlček, Gabriel, Novák L., Půlpán, Valášek, Havelka, Filip, Stříteský.

Domácí začali utkání lépe, hosté jakoby úvod zaspali. Hostující gólman Pavelek si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Slezan se také ujal vedení. Na začátku 8. minuty potrestal domácí útočník Piskoř předchozí vyloučení Hradeckého. O čtyři minuty později to už bylo o dvě branky, když si puk vyměnili Trčka se Stloukalem a druhý jmenovaný vsítil branku.

Druhá část dějství začala lépe pro hosty z Čech. Ve 22. minutě se po samostatné akci trefil Novák a dal hostům naději na zvrat. O deset minut později však Patrik Novák opět po kombinaci v útočném pásmu ponechal Slezanům dvougólový náskok. Hosté se několikrát nechali zbytečně vyloučit, což jim nedávalo možnost hry v pěti nebo v početní převaze.

Ve 46. minutě se začervenal Novák v brance domácích, když pustil mezi betony lehkou střelu Lukáše Nováka. Po této brance došlo výměně brankářů na domácí straně. Odešel zmíněný Novák a přišel náhradník Kober. Domácí po nešťastném gólu opět ožili a převzali otěže zápasu do svých rukou. V následující početní převaze nahodil Roupec puk od modré čáry, který doplachtil až za záda Pavelky.

Když přidal Jaroš pátý gól, zdálo se již být definitivně rozhodnuto. Přestože hosté pak o chvíli později snížili Filipem a vzali si v závěru oddechový čas, radost domácím z vítězství již nesebrali. Slezan nakonec vyhrál zaslouženě 5:3.